Pies próbuje wykopać dół w swoim łóżku
Skąd się bierze takie zachowanie u psa? Próbuje wykopać dół w swoim łóżku, np. wieczorem, gdy kładzie się spać. Jest to bardzo frustrujące, gdyż generuje przy tym sporo hałasu. Czy to objaw jakiejś choroby?
8 Odpowiedzi
To może być objaw jakiejś choroby. Albo po prostu pazury przeszkadzają twojemu psu. Albo jest mu zimno. Powodów może być mnóstwo. Najlepiej udaj się do weterynarza i powiedz, że twój pies próbuje kopać dół w łóżku, weterynarz przeanalizuje sytuację i doradzi.
Niektóre psy tak odruchowo kopią – mają to w genach. Przodkowie dzicy musieli sobie wykopać dół do spania, aby było im cieplej.
Wyżej ktoś zauważył, że pies może mieć problemy zdrowotne, ale wtedy są też inne objawy. Np. pies ciągle liże łapy, skomli, albo kopie bardzo dużo i często.
Kopanie dołu przez psa w łóżku może być objawem choroby. Obserwuj psa. Zobacz jak się zachowuje, czy nie jest niemrawy, ospały, zmęczony, jak się odżywia, czy się wypróżnia regularnie. Jak masz wątpliwości, wizyta u weterynarza z psem zalecana.
Czasami to objaw choroby, a czasem po prostu odruch psa. Dzikie zwierzęta czasami przed snem kopią sobie dołek, aby było im cieplej i pewnie psy mają to w genach odziedziczone. Mój pies tak kiedyś robił, ale nie był chory. Po prostu miał taki odruch czasem przed snem.
Moja księgowa z Płocka z kolei opowiadała mi, że jej pies tak mocno kopał dół w swoim łóżku, aż w końcu wydarł dziurę. Potem kupiła jakieś inne, takie w którego niby pies nie może podrzeć. Ale nie wiem, jak się ta historia potoczyła.
Mnie się wydaje, że to normalne zachowanie u psa, mości sobie gniazdko do spania. To nic strasznego, można się przyzwyczaić.
To normalne zachowanie psa, zostało mu to po jego przodkach, którzy w wysokich trawach musieli ubić sobie gniazdo do spania, ułożyć. Stąd to drapanie w łóżku. Jakby nie wiadomo co tam było w tym łóżku:)
Mój pies od małego kopie sobie dół w łóżku i żadnych chorób nie ma. Ma już 8 lat.
Dodatkowo łóżko wcale nie niszczy się od tego. Jest zrobione z wytrzymałych materiałów.
Najczęściej jest to niegroźne zachowanie, które nie zwiastuje żadnej choroby. Pozostałość w genach po wilkach. Szykowanie legowiska do spania.