Czy Pekao i PKO to jest to samo? Czy to jeden bank?
Czy Pekao i PKO to jest jedno i to samo, czy też są to dwa różne banki? Wymawia się zawsze „Pekao”, czyli tak jak pisze się to pierwsze. Ale to drugie też czyta się Pekao i już jestem skonfundowany.
8 Odpowiedzi
To nie jest to samo. To są dwa całkowicie różne banki. Pekao SA przez jakiś czas należało do Włoch a teraz znowu jest większość polskiego kapitału. PKO BP to cały czas jest polski kapitał.
Pekao SA oraz PKO BP to dwa różne banki. To tak samo jakbyś spytał czy Alior Bank i mBank to jest ten sam bank. Nazwy bardzo podobne, prawdopodobnie jeden bank zerżnął z drugiego ale nie wiem który z którego.
To są dwa różne banki. Ja posiadam konto w PKO BP jestem w miarę zadowolony. Z kolei moja mama kiedyś pracowała w Pekao SA i tam też mieli dobre warunki.
Oba te banki to są różne banki, mają tylko podobne nazwy. Natomiast nie wiem jak to jest z PKO, ale kiedyś rodzice moi mieli, bo dawniej to był jedyny dostępny bank. Ludzie zostają w nim chyba z przyzwyczajenia, bo jak sobie przypominam, to długość kolejek i obsługa tak się dłużyły, że można było całą książkę przeczytać, a i tak kolejka się nie kończyła.
Mimo podobnej nazwy, banki te to dwa różne banki. Jeżeli chcesz założyć konto w jednym z nich to w sumie bez różnicy. Najlepiej zobaczyć jak wygląda sytuacja z bankomatami. Który ma więcej darmowych lub takich, gdzie zapłaci się jak najmniej za wypłatę. Mieszkam w małej miejscowości, gdzie siedzibę ma PKO i tutaj są tylko dwa bankomaty, które należą właśnie do tego banku. Ja mam konto w innym banku i przy każdej wypłacie z bankomatu muszę słono płacić.
Są to różne banki, ale mają podobną nazwę. Historia jest taka, że PKO BP od początku był nastawiony na działalność w Polsce. PEKAO powstało, żeby obsługiwać polskich klientów za granicą. PKO powstało w 1919 roku, PEKAO zaś w 1929 roku. Z biegiem lat PEKAO także zaczęło działać w Polsce. W 1999 roku ponad 50% akcji tego banku wykupiło włosko-niemieckie konsorcjum. Dopiero w 2017 roku Grupa PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju wykupiły te akcje i PEKAO wróciło do polskiego kapitału. Zarówno PZU, jak i PFR wśród udziałowców mają Skarb Państwa.
Zgadzam się z odpowiedziami wyżej. PKO BP oraz PEKAO S.A. to dwa różne banki. Niestety brzmią podobnie i niektórzy ludzie mylą oba banki albo myślą, że to jeden i ten sam bank. PKO w logo ma jakby skarbonkę. PEKAO ma zaś w logo żubra.
W obu bankach chyba dominuje kapitał Polski, ale są to dwie marki, dwa banki. Moi rodzice mają w PKO BP, ja mam w Pekao SA. Ale przenoszę się do Santandera wkrótce.