Jakie źródła energii zaliczamy do odnawialnych?
Jakie źródła energii zaliczamy do odnawialnych? Które źródła energii to źródła odnawialne? A jakie źródła energii zaliczamy do nieodnawialnych?
5 Odpowiedzi
Do źródeł odnawialnych zaliczamy: energię grawitacyjną wody, energia wiatru, energia słoneczna, biopaliwa, a także energia geotermalna i energia jądrowa w zamkniętym cyklu paliwowym.
Nieodnawialne źródła to: węgiel, gaz ziemny, uran pozyskiwany z kopalni, a także ropa naftowa.
Wszystko, co spalasz i trzeba wykopać nowe to nieodnawialne źródła energii. Są to źródła energii, które kiedyś się skończą. I przy okazji są bardzo szkodliwe dla atmosfery, ale to nie jest element ich definicji. Są to węgiel, ropa naftowa, gaz ziemny. Będą one teraz bardzo drożeć.
Odnawialne źródła energii to takie, które się nie kończą. Najlepszym przykładem jest energia słoneczna. Słońce jest olbrzymim źródłem energii i gdybyśmy nauczyli się efektywnie tę energię pozyskiwać, przekazywać i lobby paliwowe przestałoby zakłócać procesy, mielibyśmy już czyściutką planetę.
Wiatr także jest świetnym źródłem odnawialnej energii, oraz woda w elektrowniach wodnych.
Do odnawialnych źródeł energii zaliczamy energię pozyskiwane z wiatru, wody płynącej, słońca, geotermalne, fal i pływów morskich. Są to alternatywne źródła energii, które w bardzo długiej perspektywie czasu są niewyczerpywane a ich zasoby w miarę wykorzystywania nie ulegają uszczupleniu.
Źródła nieodnawialne to węgiel, ropa, gaz ziemny, tutaj tez możemy dodać uran i torf.
Istnieje wiele odnawialnych źródeł energii, na które możemy liczyć, w tym energia słoneczna, wiatrowa, wodna i geotermalna.
Energia słoneczna pochodzi ze słońca i jest jednym z najbardziej obfitych i odnawialnych zasobów na Ziemi.
Energia wiatrowa jest wytwarzana przez wiatr, który również jest zasobem odnawialnym. Energia wody pochodzi z ruchu wody, np. w rzekach i oceanach (wynika z grawitacji). Energia geotermalna pochodzi z ciepła wewnątrz Ziemi.
Odnawialne źródła energii to takie, które mogą być uzupełniane lub zastępowane w sposób naturalny i stosunkowo szybko. Należą do nich energia słoneczna, wodna (hydro), wiatrowa, biomasa i geotermalna. Spośród nich, energia słoneczna i wiatrowa są najbardziej znane i szeroko stosowane.