Bolończyk – rasa psów
Wrzucajcie tutaj zdjęcia swoich piesków rasy Bolończyk i zachęcam do dyskusji na temat Bolończyków. Jak wam się żyje ze swoim pieskiem, czy łatwo się szkoli, czy jest posłuszny, czy choruje często?
Opis rasy Bolończyk:
Bolończyk to pies świetnie nadający się do towarzystwa, nie ma problemów przy kontaktach z dziećmi lub innymi psami. Ma miękką, pozbawioną podszerstka sierść. Układa się ona w kosmyki. Psy te lepiej nadają się do ciepłego klimatu.
Wbrew nazwie rasy Bolończyki wywodzą się z południowych Włoch. Znano tę rasę już w XIII wieku, a jej szczyt popularności nastąpił w okresie Renesansu
Bolończyk nie ma tak dużej głowy, jak się wydaje na pierwszy rzut oka, gdyż jego uszy są szeroko rozstawione i powoduje to złudzenie optyczne.
Łapy Bolończyka są małe i okrągłe.
10 Odpowiedzi
Posiadam suczkę rasy Bolończyk, na imię ma sisi. Opis idealnie do niej pasuje. Jedyny moment kiedy sprawia kłopoty to wizyty u weterynarza, bardzo się boi. Mocno też żebrała jedzenie, ale oduczyliśmy ją tego.
Bolończyki to super psy i jestem bardzo zadowolony z wyboru.
Czy są łatwe w pielęgnacji? A zwłaszcza ich futro, które nie dość, że jest białe to, przynajmniej na zdjęciu, widać, że może być kłopotliwe w rozczesywaniu. Czy nie powstają kudełki trudne do ogarnięcia? Czy taką sierść się przycina?
Bardzo fajne i sympatyczne pieski, moja babcia jest fanatyczką psów i ostatnio kupiła sobie bolończyka, tylko za bardzo go rozpieszcza. Bardzo fajny ten jej bolończyk, bardzo się ekscytuje, gdy ma nadejść spacer.
Bolończyki to chodzące szczekacze. Jeśli się nie mylę, mój sąsiad ostatnio zapodał bolończyka. Nie można przejść kolo bramy, żeby nie ujadał jak szalony. Pilnuje terytorium 🙂
Bolończyki są śmieszne, tyle mogę powiedzieć. Widziałem jednego jak wojował z yorkiem, była to bardzo niebezpieczna walka, uwierzcie mi.
Śmieszne, sympatyczne i energiczne psy. Wiadomo – Bolończyk – czyli pochodzenie włoskie. Włosi też mają swój temperament. I nie potrafią języków obcych. Nawet angielskiego.
Dla mnie to bardziej owca niż pies 🙂 Szkoda, że wełny nie daje. Te małe psy są bardzo zajadłe, a szczególnie jak są na smyczy albo za ogrodzeniem 🙂
Bolończyk i tego typu psy wymagają tego, aby poświęcać im czas i uwagę i odpowiednio troszczyć się o pielęgnację. Nie kupujcie takiego psa, jeśli chcecie, żeby po prostu był, nakarmić i spokój. W ogóle najlepiej żadnego psa nie kupować z takim nastawieniem.
Moja koleżanka – księgowa – ma bolończyka i czasem jest z nią w pracy. Ale ona ma własną firmę, biuro rachunkowe i jest tam główną księgową i może sobie robić co chce.
Jeśli kupujecie bolończyka z porządnej hodowli za porządne pieniądze, to trzeba sobie też wykupić ubezpieczenie psa. Rasy takie jak ta często chorują, są wydatki na weterynarza i ubezpieczenie może was uratować w takiej sytuacji. Można też sobie dodatkowo wykupić ubezpieczenie, które zabezpieczy was przed szkodami wyrządzonymi przez psa.
Bolognese to mały, puszysty, biały pies do towarzystwa. Psy te są z natury bardzo czułe, lojalne i łagodne. Lubią spędzać czas ze swoimi rodzinami i są zazwyczaj chętne do zabawy.
Na ogół dobrze dogadują się z innymi zwierzętami i dziećmi. Bolognese są inteligentne i mogą być łatwo wyszkolone z pozytywnym wzmocnieniem. Te psy nie wymagają dużo ruchu, ale potrzebują regularnego szczotkowania i pielęgnacji, aby zapobiec plątaniu się ich długiej sierści.
Nie są one szczególnie aktywne, więc są dobrymi zwierzętami domowymi dla mieszkańców mieszkań.
Bolognese są stosunkowo cichymi psami, które rzadko szczekają, co czyni je idealnymi dla ludzi, którzy mieszkają w obszarach wrażliwych na hałas.