Abonament na samochód – opinie
Czy ktoś z was korzystał może z opcji samochodu na abonament? Jak to w ogóle działa? To jest leasing, tylko inaczej nazwany, czy jeszcze coś innego? Jak duży płaci się abonament za nowy samochód warty 80 tys. zł?
9 Odpowiedzi
Samochód w abonamencie możesz sobie wziąć np. na rok i potem oddać ten samochód. W sumie leasing jest bardzo podobny, różnica jest w jakichś detalach.
Abonament i leasing to jest to samo praktycznie. Wynajem z kolei wiążę się z tym, że firma, od której wynajmujemy, w pełni troszczy się o auto. Ale wynajem jest najdroższą formą.
Abonament z reguły jest tylko zawierany na krótszy okres, niż leasing. Jak chcesz np. na 4 lata, to już musisz pomyśleć o leasingu.
Ja miałem auto w abonamencie przez rok i powiem wam, że to bardzo wygodne rozwiązanie. Można sobie na przestrzeni kilku lat pojeździć różnymi autami i dowiedzieć się, co nam tak naprawdę pasuje.
Abonament na samochód to bardzo droga sprawa. Ostatnio rozglądałem się za mazdami i toyotami, a także rozważałem skodę. Jak patrzyłem ceny abonamentów, to z reguły 2 razy wyższe niż leasing, chyba że masz duży wkład własny.
Moja księgowa doradzała mi, że w przypadku mojej działalności najlepszy byłby leasing. Najbardziej opłacalna forma na auto dla przedsiębiorcy.
Ja też tak uważam. Ostatnio oglądałem trochę Skody, Fordy, VW i jeszcze 2 inne marki i całkiem korzystne warunki mają na leasing.
Mój klient miał auto w abonamencie przez pewien czas, ale bardzo narzekał ostatnio na ten abonament. W sumie nie powiedział mi żadnych szczegółów, dlaczego mu było źle, po prostu narzekał.
Abonament, czyli długoterminowy wynajem auta, to jest wygodna opcja ale auto nie jest później twoje. Więc powiedzmy przez 4 czy 5 lat wysasz np. 40 tys, a potem nie masz nic.
Jeżdżę autem na abonament od czterech miesięcy. Jak na razie jestem zadowolony.
Jeśli bierzesz auto na firmę to najważniejsze aby móc sobie wrzucać w koszty. Jaką formę wybierzesz to już nie ma większego znaczenia.