Czy rękaw do pieczenia trzeba nakłuwać?
Czy rękaw do pieczenia trzeba nakłuwać? Zawsze nakłuwałam, ale zastanawiam się, czy to jest obowiązkowe, czy tak opcjonalnie? Czy można piec, nie nakłuwając rękawa? Jak będzie z parą wodną w środku rękawa?
8 Odpowiedzi
Nie, rękawy do pieczenia nie trzeba przekuwać. Nawet jeśli zrobi się z niego 'duży balon” to nic nie z nim nie stanie. Po wyjęciu z piekarnika taka bańka zawsze opada, dzięki czemu nie musisz nie o nic bać. Jedzenie pieczone w rękawie jest na prawdę dobre, dlatego dobrze w nim piec.
Rękawa do pieczenia się nie nakuwa. Chociaż czasem w trakcie pieczenia tak się napina, że aż by się chciało go przebić, ale to właśnie chodzi o to żeby go tak zostawić. Dzięki temu się bedzie lepiej i szybciej piekło.
Nie kłułem nigdy rękawa do pieczenia. Nawet nie wiedziałem, że tak niektórzy robią. Ale mój wniosek jest taki, że jakiegoś powodu taki rękaw nie jest robiony perforowany, tylko jednolity i w całości. Więc wniosek jest jeden, nie nakłuwa się go.
Nie trzeba, choć raz przyznam, że pod wpływem temperatury po prostu się nadął i pękł mi w jednym miejscu ten rękaw. Ale to nic. W każdym razie zgodnie z ideą, raczej nie powinno się niczego przebijać, choć niektórzy tak robią.
Jakiekolwiek przepisy ja robiłem, to zawsze na ku wam rękaw. Zawsze jest napisane aby go nakłuć. Nie wiem czy nie wybuchnie jak się go nie nakłuje. Jak na przykład zostawisz patelnie całkowicie przykrytą pokrywką, bez żadnej dziurki wylotowej, to pokrywka pęknie lub spadnie.
Nawet na opakowaniu od rękawa jest napisane aby nakłuć. Tak więc wszystko to jest napisane powyżej to kompletne bzdury.
Rękaw foliowy do pieczenia powinien być luźno zawiązany, tak aby pieczona potrawa nie była ściśnięta w tym rękawie. Musi mieć wolne miejsce wokół.
Dzięki rękawowi pieczenie odbywa się szybciej, potrawa jest bardziej wilgotna i jest to lepsze dla środowiska.
Folię trzeba nakłóć widelcem albo czymkolwiek innym (sanitarnym), aby nadmiar pary nie zebrał się w rękawie i żeby nie doszło do rozerwania pod ciśnieniem.
Czy robić dziury w rękawie do pieczenia? To zależy od rękawa.
Niektóre rękawy do pieczenia są tak zrobione, że mają już wbudowane specjalne pory i przez te pory ulatnia się para.
Jeśli rękaw nie ma porów, trzeba w nim zrobić dziury. Przeczytaj na opakowaniu rękawa. A jak nie masz opakowania i nie masz pewności, to zrób dziury.
Rękaw to fajna sprawa, bo potrawa się nie przypali, a dodatkowo nie potrzeba tyle wietrzyć, gdyż zapach tak się nie roznosi po domu.
Ja zawsze rybę czy mięso piekę w rękawie, gdy tylko się da. Warzywa też. Warzywa z rękawa są bardzo smaczne.
Nie, nie trzeba nakłuwać rękawa do pieczenia. Rękaw do pieczenia jest zaprojektowany w taki sposób, aby skupić ciepło i wilgoć wewnątrz, co pomaga w gotowaniu potrawy równomiernie i utrzymaniu jej soczystości. Nakłucie rękawa mogłoby spowodować wyciek pary i soków z potrawy, co mogłoby wpłynąć na końcowy wynik gotowania.
Zawsze należy przestrzegać instrukcji producenta dotyczących użycia rękawa do pieczenia.
Ale to dotyczy tylko rękawów, które mają jakąś mikrowentylację.
Niektóre rękawy mogą mieć napisane, że należy je przekłuć.
Przy rękawie szczelnym w 100% jest ryzyko pęknięcia.
Krótko mówiąc – jeśli na opakowaniu rękawa każą przekłuwać – przekłuj. Jeśli nie, to nie.
Wprowadzasz ludzi w błąd pajacu, rękaw do pieczenia trzeba nakłuwać. Nawet na opakowaniu jest napisane że trzeba nakłuć.