Dlaczego perliczki krzyczą? Jak uciszyć perliczki?
Dlaczego perliczki krzyczą? Jak uciszyć perliczki? Ktoś z was hoduje perliczki hobbystycznie lub profesjonalnie? Dlaczego czasami tak mocno krzyczą?
5 Odpowiedzi
zazwczaj młode do roku krzyczą póżniej się uspokoją.Trzeba to przetrwać i współczuć sąsiadom.
Możesz co najwyżej odizolować je jakimiś panelami dźwiękochłonnymi w ogrodzeniu czy pomieszczeniu, nie uciszysz perliczek.
Perliczki są znane z tego, że są bardzo głośne. Robią dużo hałasu z powodu zmian w środowisku, zaskoczenia, towarzyszenia oraz braku lub utraty członków grupy. Ich hałas może wynikać z komunikacji społecznej, bycia zaniepokojonym, na czujności lub zdenerwowanym.
Możliwe jest jednak zmniejszenie hałasu, który one wydają.
Jednym ze sposobów na ich uciszenie jest wychowanie młodych perliczek wśród kur.
Inne metody to zapewnienie perliczkom spełnienia ich potrzeb, takich jak jedzenie, woda i ciepło, usunięcie najgłośniejszych członków z grupy lub zapewnienie perliczce samca.
Możesz też pozwolić im więcej być na zewnątrz – nawet jeśli niektóre z nich odlecą, nie powinieneś się bać, za kilka dni ptak wróci do domu.
Pamiętaj, że perliczki są ptakami domowymi, które komunikują się przez hałas, więc całkowite uciszenie ich może być trudne.
U moich rodziców sąsiada są perliczki i one już tak mają że czasem krzyczą.
Aby uciszyć perliczki, możesz podjąć następujące kroki:
- Zapewnienie odpowiednich warunków: upewnij się, że perliczki mają dostęp do bezpiecznego schronienia, odpowiedniej ilości pożywienia i wody oraz miejsca do odpoczynku.
- Ograniczenie stresorów: zredukuj ilość hałasu i ruchu wokół perliczek, aby zmniejszyć ich poziom stresu.
- Stabilność środowiska: zachowaj stały harmonogram karmienia i czyszczenia, aby ptaki czuły się bezpiecznie w swojej rutynie.
- Towarzystwo: perliczki są stadne, więc upewnienie się, że mają towarzystwo innych perliczek może pomóc zmniejszyć ich głośne zachowania.
- Aklimatyzacja: powoli przyzwyczajaj perliczki do obecności ludzi i innych zwierząt, aby nie reagowały tak gwałtownie na obecność potencjalnych zagrożeń.
Jeśli problem jest poważny i utrzymuje się pomimo podjęcia powyższych kroków, warto skonsultować się z weterynarzem specjalizującym się w ptakach, który może zaoferować bardziej spersonalizowane rozwiązania.