Ibuprom (ibuprofen) i alkohol – połączenie ibupromu z alkoholem
Czy można po alkoholu, powiedzmy 2 godziny po piciu, zażyć ibuprom? Czy można brać ibuprom (czyli de facto ibuprofen) po spożyciu alkoholu, gdy jeszcze mamy alkohol we krwi?
14 Odpowiedzi
Jeśli wypijesz piwo albo 2 kieliszki wódki, a 2 godziny przed lub po weźmiesz ibuprom, to nie umrzesz. Przynajmniej ja tak miałem, nie wiem czy każdy organizm sobie poradzi normalnie z czymś takim.
Ale jak będziesz to robić regularnie, albo będziesz pić bardzo dużo i w krótkim czasie też weźmiesz ibuprom, możesz nabawić się marskości wątroby i niszczysz mocno organizm.
Najlepiej oczywiście unikać łączenia alkoholu i tabletek, ale wiadomo, że nie zawsze się da.
W trakcie terapii ibuprofenem spożywanie alkoholu nasila toksyczność leku. Kwas acetylosalicylowy zmniejsza jego działanie przeciwzapalne i zwiększa ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego
Zażywając ibuprom czy inny lek na bazie ibuprofenu i łącząc to z alkoholem można doznać poważnych uszkodzeń układu pokarmowego. Nigdy żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, zarówno przeciwbólowych, jak i innych. Alkohol zakłóca działanie wszelkich leków.
Ja raz wziąłem ibuprom i po około godzinie wypiłem dwa piwa i nic mi się nie stało. Ale mam świadomość, że nie powinno się łączyć z alkoholem i dlatego właśnie wypiłem wtedy tylko dwa piwa, kiedy inni znajomi w trupa się porobili.
Odczekaj minimum 8 godzin po ibupromie, zanim napijesz się alkoholu. Nie wolno pić alkoholu i brać ibupromu jednocześnie. W krótkich odstępach czasu ibuprom i alkohol też źle razem działają.
Ibuprom (ibuprofen) ma negatywny wpływ na żołądek. A jak łączysz ten lek z alkoholem, znacznie ten negatywny wpływ nasilasz. Tak więc jeśli nie chcesz sobie zaszkodzić, odstaw alkohol na parę godzin, gdy bierzesz ibuprom lub inny lek z ibuprofenem.
Ibuprom (i każdy inny lek z ibuprofenem) a także apap (i każdy inny lek z paracetamolem) w żadnym wypadku nie mogą być łączone z alkoholem. Może tego od razu nie odczujesz, a może odczujesz – tak czy owak, zaszkodzi Ci, i to bardzo.
Może być ból głowy, wymioty, zawroty głowy. A może nie dziać się nic, ale powoli wyniszcza się układ pokarmowy. Szczególnie, jak takie rzeczy robisz regularnie. Lepiej odczekać kilka godzin, jak weźmiesz ibuprom czy inny lek na ibuprofenie.
Nie można łączyć ibupromu z alkoholem. Tak samo apap i alkohol nie mogą być łączone. Jak bierzesz leki przeciwbólowe, alkohol trzeba odstawić na bok. Mój znajomy na jednej imprezie był innego zdania. Wziął dwa ibupromy, stwierdził że minie godzina i może pić. Minęła godzina, zaczął pić i wymiotował po niedługim czasie jak kot, nie zdążył nawet się opić. Człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach.
Ktoś mi ostatnio mówił, że pytał lekarza o to i podobno ibuprofen / ibuprom bardzo szkodzi, jak się go miksuje z alkoholem. Bardzo źle wpływa na wątrobę, wyniszcza ją w bardzo szybkim tempie.
Lepiej nie próbować mieszać ibupromu z alkoholem. Jak się wzięło ibuprom to lepiej darować sobie danego dnia alkohol. A jeśli po wypiciu alkoholu rozbolała nas głowa to najlepiej coś zjeść i jakieś półtorej godziny odczekać z wzięciem tabletki.
Nie należy przesadzać i wypisywać bzdury, że alkoholu nie można łączyć z żadnym lekiem. Na przykład leki obniżające ciśnienie tętnicze w połączeniu z alkoholem działają szybciej i skuteczniej. Proszę tylko nie przeginać w drugą stronę.
Żadnych leków nie powinno się łączyć z alkoholem. To samo tyczy się tych bez recepty. Poprzez takie łączenie można sobie jedynie zaszkodzić. W żadnym wypadku alkohol nie pomaga w wchłanianiu się leku.
Żaden zdrowy na umyśle lekarz czy farmaceuta nie powie Ci, że można łączyć. Leki NLZP (np. ibuprom) i alkohol to bardzo niezdrowe i niebezpieczne połączenie. Nie można łączyć.
Mieszanina ibuprofenu (takiego jak Ibuprom) z alkoholem może być niebezpieczna. Chociaż spożycie niewielkiej ilości alkoholu podczas zażywania ibuprofenu może być dla większości ludzi nieszkodliwe, zaleca się ostrożność.
Alkohol zwiększa wydzielanie kwasów żołądkowych, co może prowadzić do uszkodzenia tkanek i krwawienia wewnętrznego. Ponadto, picie alkoholu podczas przyjmowania ibuprofenu zwiększa ryzyko poważnych działań niepożądanych, takich jak problemy z nerkami.
Najlepiej jest poczekać co najmniej jeden dzień po spożyciu alkoholu, zanim sięgniesz po ibuprofen (i odwrotnie). Jeśli jednak spożyłeś większe ilości alkoholu, warto zachować jeszcze większą ostrożność. Aby uniknąć szkodliwych interakcji lekowych, należy przestrzegać zalecanych dawek ibuprofenu, nie stosować go na kaca i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy.
Taki z Ciebie medyk jak ze mnie cieśla. Łączenie leków na obniżenie ciśnienia z alkoholem może prowadzić do nadmiernego spadku ciśnienia. Możesz sobie co najwyżej wypić kieliszek czy dwa, ale nie upić się.