Afobam a alkohol – czy można pić alkohol, biorąc afobam?
Jak ma się relacja afobamu do alkoholu? Czy biorąc afobam, można pić alkohol, czy też trzeba się wstrzymać od alkoholu, biorąc ten lek? Ktoś z was bierze afobam? Pijecie w tym czasie, czy nie pijecie alkoholu w ogóle?
17 Odpowiedzi
Alkohol może spowodować, że afobam będzie działać mocniej. Siła afobamu będzie bardziej intensywna. Więc bezpiecznie jest po prostu nie pić alkoholu, jak przyjmujesz afobam.
Bezpieczniej jest odstawić alkohol, gdy bierzesz afobam. Jeśli bierzesz afobam, oznacza to, że stan twojego zdrowia psychicznego wymaga poprawy i alkohol może tylko utrudnić twoją kurację. Albo szybciej się uzależnisz, afobam jest uzależniający i być może wzmocni też uzależniającą siłę alkoholu.
Przy takich lekach jak afobam picie alkoholu nie jest dobrym pomysłem. Wiadomo że alkohol w bardzo niewielkiej ilości Ci nie zaszkodzi, ale jak chcesz się porządnie napić, to trzeba poczekać, aż przestaniesz brać afobam.
Jak moja mama miała przepisany afobam, to nie piła alkoholu, lekarz jej powiedział, żeby nie piła alkoholu w trakcie przyjmowania afobamu. I pilnowała się.
Można sobie zaszkodzić, jak bierzesz afobam i będziesz pić alkohol. Ja nie piję alkoholu, jak biorę jakiekolwiek leki, poza antykoncepcyjnymi. Ale wszystkie moje koleżanki, które biorą tabletki antykoncepcyjne, piją. Oczywiście afobam to nie jest lek antykoncepcyjny, tak tylko przykład podaję.
Alkohol przy takich lekach jak afobam – czyli afobam i leki o podobnym składzie – nie jest zalecany. Jak bierzesz afobam lub podobne, zrezygnuj z alkoholu. Co najwyżej dozwolona dawka wina wytrawnego do obiadu. Czyli bodajże 20 lub 30 ml.
Afobam to jest lek stosowany doraźnie. Nie robi się terapii afobamem. Więc jak go chwilowo bierzesz, to zrezygnuj z alkoholu. Nie można pić alkoholu, jak zażywasz afobam.
Niestety musisz wybrać – albo afobam, albo alkohol. Stosowanie afobamu gdy pijesz alkohol – można sobie zrobić krzywdę. Działanie afobamu może się bardzo nasilić. Odstawić alkohol, dopóki nie przestaniesz zażywać afobam.
Ja kiedyś około 4 godziny po afobamie wypiłem piwo. Jakoś dziwnie się czułem, żałowałem eksperymentu i nie zamierzam więcej pić, jeśli trafi mi się ponownie zażywać afobam.
Jak wypijesz jedną niepełną lampkę szampana, to raczej afobam bardzo mocno nie nasili swojego działania. Ale większej ilości alkoholu unikaj jak ognia.
Teraz idzie sylwester to pewnie wszyscy, który biorą jakieś leki, w tym afobam, zastanawiają się, czy można się napić 🙂
Jak też szukałem informacji, jak się ma apap a alkohol, bo głowa mnie boli i nie biorę apapu, bo nie wolno łączyć apapu z alkoholem, a będę dziś pić na pewno 🙂
Ewentualnie możesz sobie pominąć dawkę afobamu, ale nie wiem, czy to wskazane i jakie mogą być efekty tego.
Lekarz mi powiedział, abym starała się unikać alkoholu na czas przyjmowania afobamu, „szczególnie w dużych ilościach”. Więc jak napić się, to bardzo delikatnie i niewiele. Wtedy nawet sama nie czuję jakiejś specjalnej różnicy. Większych ilości nie piłam nigdy.
Alkohol tylko wzmocni działanie tego leku. Tak więc jak nie radzę. Lepiej poczekać, aż skończysz brać Afobam. Przerwa w piciu alkoholu tylko wyjdzie Ci na dobre;)
Dla świętego spokoju ja bym proponował odpuszczania sobie alkoholu, dopóki nie przestaniesz zażywać afobamu. Wiadomo, że całkowita abstynencja alkoholowa w życiu nie jest zdrowa, ale jak się czasem zrobić przerwę to się nie umrze. Mam tutaj na myśli oczywiście duże ilości, bo jak wypijesz jedno piwo czy lampkę wina, to nie będzie różnicy.
Przy żadnych lekach przepisanych przez lekarza nie powinno się pić alkoholu. Zapytaj się lekarza, gdy następnym razem będzie Ci przepisywać.
Niezależnie od tego, co się zażywa, sensowniej zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Albo na jakiś czas w ogóle zrezygnować. Wszelkie tabletki i leki obciążają trochę układ pokarmowy.
Na Twoim miejscu w czasie przyjmowania tego leku odstawiłbym alkohol. Można sobie tylko i wyłącznie zaszkodzić łącząc jedno z drugim. Nie idźmy tą drogą.
Afobam (alprazolam) nie powinien być łączony z alkoholem. Oto najważniejsze informacje:
- Przeciwwskazanie: Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas stosowania Afobamu.
- Powody:
- Może dojść do wzmożonego działania depresyjnego na układ nerwowy
- Możliwe są objawy takie jak nadmierna sedacja, zaburzenia koncentracji czy depresja oddechowa
- Czas bezpieczny po odstawieniu:
- Okres półtrwania alprazolamu wynosi 12-15 godzin (do 16 godzin u osób starszych)
- Po około 75 godzinach (ok. 3 dni) od ostatniej dawki, w organizmie pozostają jedynie śladowe ilości leku
- Zalecenia:
- Najlepiej całkowicie unikać alkoholu podczas terapii Afobamem
- Jeśli planuje się spożycie alkoholu, należy odczekać co najmniej 3 pełne dni od ostatniej dawki leku
- Konsultacja lekarska: Zawsze należy omówić kwestię interakcji leków z alkoholem z lekarzem prowadzącym
Pamiętaj, że łączenie Afobamu z alkoholem może być niebezpieczne dla zdrowia. W razie wątpliwości lub pytań, zawsze konsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.