Co oznacza wysoki puls? Przyczyny wysokiego pulsu i skutki
Co może oznaczać wysoki puls? Dlaczego może być wysoki puls przy normalnym ciśnieniu? Czy to objaw jakiejś choroby? Czy może problem z sercem albo jakimś innym organem? Czy martwić się wysokim pulsem?
15 Odpowiedzi
Wysoki puls może być objawem wielu rzeczy. Może być spowodowany po prostu stresem. Może też być po wysiłku fizycznym.
Wysoki puls także mają kobiety w ciąży.
Niemniej jednak wysoki puls może być też objawem krwotoku wewnętrznego lub gorączki.
Wysoki puls może oznaczać także wadę serca. Oczywiście rzadko, ale jednak. Wypicie nadmiernej ilości kawy też może podnieść puls. Należy się martwić, gdy jesteś spokojny, wypoczęty, niezmęczony, a nagle dostajesz bardzo wysokiego pulsu. Wtedy może to być coś niepokojącego. Jak się stresujesz czy miałeś wysiłek, nie ma powodu, aby obawiać się wysokiego pulsu.
Oczywiście należy unikać stresu.
Przyspieszony puls (wysoki puls) może być wynikiem wielu różnych schorzeń – problem z pulsem pojawiać się może na przykład w przypadku zaburzeń czynności serca, są różne rodzaje takich zaburzeń.
Do takich problemów mogą doprowadzać chociażby zaburzenia elektrolitowe (hipokalemia, czy zmniejszenie stężenia potasu we krwi), ale również anemia może stanowić problem.
Inną przyczyną wysokiego pulsu są także choroby endokrynologiczne (np. nadczynność tarczycy).
Podczas infekcji także puls podnosi się.
Wysoki puls (przyspieszony puls) to może być sprawa błaha, a może też być bardzo poważna. Upewnij się, że masz nawodniony organizm. I że nie jesteś w ciąży i nie po silnej kawie i nie w silnym stresie. Jeśli w takich warunkach mimo wszystko masz wysoki puls, idź do lekarza, na pewno zleci Ci badania krwi, może jakieś inne.
Mój mąż miał często wysoki puls, nie wiemy czy miało to związek ze stresem, czy czymś innym. Chciał zacząć biegać, ale nie mógł się zmotywować. W końcu kupiliśmy bieżnię i teraz codziennie biega i wysoki puls zniknął jak palcem odjął. Kupiliśmy dokładnie tę bieżnię. Jest tania i ma bardzo dobre parametry. Kupiliśmy ją online, dotarła szybko i bez żadnej ryski.
Jeśli tylko macie jakiś skrawek przestrzeni w domu lub mieszkaniu, gdzie możecie postawić sobie bieżnię, nie zastanawiajcie się. W krajach zagranicznych to standard mieć w domu bieżnię.
Jak masz wysoki puls, idź do lekarza i zrobią Ci odpowiednie badania. Na pewno zrobią Ci badania krwi i EKG. Jak z tego nic nie wyjdzie, to prawdopodobnie nie ma się co mocno martwić.
Wysoki puls może być nawet wtedy, gdy za długo siedzisz w niezdrowej dla organizmu pozycji – np. przygarbiony. Wtedy serce szybciej pracuje i masz wyższy puls.
Albo jak się stresujesz dużo, możesz mieć za wysoki puls.
Wysoki puls może też oznaczać stan zapalny w organizmie, o którym nie wiesz. Jak ciągle masz wysoki puls, trzeba się zbadać.
W tym filmiku opisane macie tętno:
Ja ostatnio kupiłem sobie biurko do pracy stojąco siedzącej. Często pracuję na stojąco i lepiej się czuję.
U mnie wysoki puls oznacza zawsze, że ktoś mnie w…..ł i jak się nie uspokoję, to serce mi wyskoczy z klatki piersiowej 🙂 Jeśli jednorazowo masz wysoki puls, to nic strasznego. Zmierz sobie ze 3 razy dziennie przez dwa dni i jak cały czas masz wysoki puls, to trzeba się zbadać.
Wysoki puls może oznaczać jakiś stan zapalny w organizmie, o którym nawet nie wiesz. Może też oznaczać stres. Nie wiem także, czy przypadkiem za duży poziom cholesterolu nie wywołuje wysokiego pulsu.
Czasem wysoki puls może być wywołany przyjmowanymi lekami.
Alkohol w nadmiernych ilościach także prowadzi do wysokiego pulsu.
U mnie tak z tydzien utrzymywał się wysoki puls a potem się obniżył.
Najlepiej nie lekceważyć wysokiego pulsu. Koniecznie udaj się do lekarza pierwszego kontaktu. Zleci potrzebne badania. Wtedy będzie wiadomo co jest przyczyną wysokiego pulsu.
Jeśli masz wysoki puls, najlepiej kup sobie ciśnieniomierz i dokonuj pomiarów 3 razy dziennie. Wykonuj takie pomiary przez parę dni i miej to ze sobą, jak pójdziesz do lekarza. Musisz też umieć jak najlepiej opisać wszelkie inne objawy złego samopoczucia, jeśli jakieś masz i ogólnie zastanów się, czy coś Cię stresuje (czasem może być tak, że żyjemy w stresie, ale sobie tego nie uświadamiamy), zwróć uwagę, jak się odżywiasz. Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, o czym wyżej wspomniano.
Nie można jednoznacznie powiedzieć, co oznacza wysoki puls. Idź do lekarza pierwszego kontaktu. Na pewno będą standardowo zrobione badania krwi i moczu oraz ciśnienie zmierzone. Na pewno też zostanie zlecone EKG, to proste badanie i każda dobra przychodnia to robi.
Jak z tymi wynikami będzie wszystko ok, wtedy już trzeba udać się do lekarza specjalisty – prawdopodobnie do kardiologa.
Ogólnie najlepiej zrobić badanie ze 3 razy w odstępach 10 minut. Czasem to może być stres badaniem, a czasem to może być wada urządzenia. U mnie raz pokazało wysoki puls, za 10 minut już puls był normalny.
Ja miałem często wysoki puls jak miałem bardzo stresującą pracę.
Ja miałem ostatnio ciągle wysoki puls i poszedłem z tym do lekarza. Porobiono mi wszelkie badania i wychodzi na to, że to po prostu stres. Mam stres w pracy oraz w związku z rosnącymi ratami kredytów. Oby wprowadzili jakieś wakacje kredytowe.
Wysoki puls oznacza, że serce bije szybciej niż zwykle. W przypadku dorosłych, normalne tętno spoczynkowe wynosi od 60 do 100 uderzeń na minutę. Wysokie tętno, znane również jako tachykardia, może wynikać z wielu przyczyn.
Przyczyny wysokiego pulsu
1. Aktywność fizyczna: jest to najczęstsza przyczyna podwyższonego tętna. Serce musi pompować więcej krwi podczas wysiłku fizycznego, co zwiększa częstość uderzeń serca.
2. Stres i emocje: silne emocje, takie jak strach czy złość, mogą również zwiększyć tętno.
3. Stymulanty: kofeina, nikotyna i inne stymulanty mogą zwiększyć tętno.
4. Choroby: pewne stany zdrowotne, takie jak nadciśnienie, choroby serca, choroby tarczycy i anemia, mogą powodować wysokie tętno.
5. Leki: niektóre leki, takie jak leki na astmę i leki przeciwbólowe, mogą zwiększyć tętno.
Skutki wysokiego pulsu
Wysoki puls może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych. Może to powodować ból w klatce piersiowej, zawroty głowy, krótki oddech i utratę przytomności. Długotrwała tachykardia może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zawał serca, udar mózgu, niewydolność serca lub nagły zgon.
Jest ważne, aby skonsultować się z lekarzem, jeśli doświadczasz niezwykle wysokiego tętna, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu inne objawy, takie jak ból w klatce piersiowej czy trudności z oddychaniem. Lekarz może zlecić dodatkowe badania, aby zidentyfikować przyczynę problemu i zasugerować odpowiednie leczenie.
A majtki kupiła Pani mężowi w sinsaju a buty do biegania w markecie w Koziej Wólce , dobrej jakości, bóle nóg zginęły jak ręką odjął.