Czy stawy lubią ciepło? Czy wolą chłód?
Co jest lepsze dla stawów – ciepło czy chłód? Jak się ma ból stawów, to lepiej je ogrzać, czy schłodzić? Co jest lepsze dla stawów? Co stawy bardziej lubią? Lubią ciepło?
8 Odpowiedzi
W określonych sytuacjach stawy lubią ciepło i jest zalecane, aby stawy rozgrzewać. Są jednak takie sytuacje, gdzie stawy nie lubią ciepła i lepiej je schłodzić.
To zależy, w jakim stanie są twoje stawy. Rozgrzanie tkanek na pewno polepszy ukrwienie, pomoże rozluźnić mięśnie i odprowadzić toksyczne substancje z chorych miejsc.
Jak masz fibromialgię, albo przewlekłe zapalenie stawów czy chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa – też stawy lubią ciepło i można je rozgrzewać.
Stawy nie lubią ciepła i nie wolno ich rozgrzewać, gdy masz ostry stan zapalny. Gdy masz ostry stan zapalny stawów, wtedy należy je schładzać.
Ogólnie w przypadku chorób reumatycznych zaleca się rozgrzewanie stawów. Wtedy można sobie robić ciepłe kąpiele czy okłady, albo nawet okłady roślinne. A chłodzenie właśnie wtedy, jak stawy są spuchnięte, obrzmiałe (ostre zapalenie). Możesz do chłodzenia użyć czegokolwiek – mrożone warzywa, kostki lodu, butelka zamrożonej wody. Na pewno też są jakieś chłodzące żele na takie sytuacje.
Moje stawy uwielbiają ciepło. Im cieplej tym lepiej. W zimę spędzam jak najmniej czasu na zewnątrz. W domu ogrzewam stawy jak się tylko da.
To zależy od sytuacji, kontekstu oraz stanu twoich stawów. Czasem dobre może być dla nich ciepło, czasem zimno. Jeśli masz problemy ze stawami to najlepiej skonsultować się z tym z lekarzem, nawet jeśli trzeba to zrobić telefonicznie lub przez internet.
Moje stawy zdecydowanie lubią ciepło. Gdy pracuję w chłodnej temperaturze to zaczynają mnie boleć kości w dłoniach.
Stawy w ludzkim ciele preferują ciepło. Wiele lekarzy zaleca ciepłą kąpiel lub okład, aby złagodzić skurcze i ból stawów. Ciepło pomaga również w stymulowaniu krążenia, co z kolei pomaga w usuwaniu toksyn i poprawianiu funkcjonowania stawów. Chłodne okłady również mogą być skuteczne w bólu stawów, jednak należy unikać zbyt długiego chłodzenia, ponieważ może to zmniejszyć krążenie i spowodować zimno i drętwienie.