Mam 16 lat i siwe włosy
Czy to normalne, że pojawiają mi się siwe włosy na głowie w wieku 16 lat? Nie dużo, 2 czy trzy włosy siwe ostatnio były u mnie, moja siostra je zauważyła. Czy ktoś z was miał siwe włosy w wieku 16 lat, pojedyncze lub więcej?
6 Odpowiedzi
Może to nie jest siwy włos, tylko światło tak padało. W tym wieku to raczej rzadkie. Ale zapytaj się Twoich ordzicó kiedy oni osiwieli, jeśli wcześnie, to ten fakt może być powodem.
Mojemu facetowi też się pojawiały pojedyncze siwe włosy w takim wieku. Z czasem było ich coraz więcej, aż jak miał lat 27 albo 28 zaczęli to dostrzegać inni. Na razie ma tylko przy skroniach więcej takich siwych, ale ma. To może być twoja genetyka, spróbuj się dowiedzieć kto z rodziny w najbliższej linii genetycznej miał bardzo szybko siwe włosy i w jakim wieku. Bo być może to jest właśnie to. Czasami też można osiwieć ze stresu, bądź z powodu bielactwa, które może pojawić się w różnym wieku. Jeśli chcesz się upewnić co to jest idź do lekarza.
Może to nic groźnego, ale ja radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Powiedz o tych siwych włosach. Zdarza się, że u młodych osób siwe włosy były objawem problemów z tarczycą. Pewnie lekarz zleci Ci badanie krwi, w tym oznaczenie TSH.
Nie spotkało mnie to na szczęście, ale wiem, że się to zdarza. Spotkałem parę osób z takim problemem. Natomiast potem właśnie około 30stki zaczęli siwieć szybciej. Moja znajoma nawet poszła z tym do dermatologa i trychologa. Powiedzieli, że jedyna rada, aby opóźnić siwienie jest chronienie włosów przed nadmiernym słońcem.
Czasami dziecko może osiwieć w wyniku traumatycznego wydarzenia lub niesamowitego stresu.
Siwe włosy w młodym wieku mogą być spowodowane wieloma czynnikami, w tym genetyką, stresem, niedoborem witamin i minerałów, a także pewnymi stanami zdrowotnymi, takimi jak choroby tarczycy.
Przywrócenie naturalnego koloru włosów zależy od przyczyny siwizny. Jeżeli jest to spowodowane czynnikami, które można kontrolować, jak dieta lub stres, poprawa tych aspektów może pomóc.
W przypadku genetyki, zmiana koloru włosów może być trudniejsza. W każdym przypadku, zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub dermatologiem.