Czy alpaka uczula? Czy alpaki uczulają?
Jak się ma relacja alpaki do alergików? Czy alpaka uczula? Czy raczej nawet alergik może sobie pozwolić na kontakt z alpaką? Czy alpaki uczulają? Są alergenne?
8 Odpowiedzi
Alpaka nie uczula, alpaka jest hipoalergiczna. Tak więc nawet jak jesteś alergikiem, możesz hodować alpakę lub używać jej wełny czy cokolwiek tam na niej rośnie.
Wełna alpaki nie uczula – nie jest alergenna. Ma też ona inne zalety. Ma niską zawartość lanoliny, czyli wosku zwierzęcego i nie rozwijają się na niej roztocza. Jest też odporna na zabrudzenia. Nie potrzeba chemii zarówno przy produkcji, jak i przy konserwacji.
Inna ciekawostka na temat wełny alpak, to oprócz tego, że nie uczula, występuje w 22 kolorach. Czarnym, brązowym, beżowym, szarym, białym i wielu odcieniach.
Dzięki temu nie ma potrzeby, aby ją farbować.
Wełna alpaki ma też właściwości termoizolacyjne. Tzn. lepiej zachowa ciepło, niż wełna z owiec, a jest zarazem lżejsza. Jest odporna na zniszczenia, można ją porównać pod względem wartości do kaszmiru.
W przeciwieństwie do owiec alpaka nie uczula. Jej wełna jest hipoalergiczna i jest bardzo wartościowa.
Wełnę alpaki obecnie porównuje się do jedwabiu, jest bardzo wartościowa i jest hipoalergiczna. Opłaca się bardzo hodować alpaki, tylko trzeba dobrze zaplanować.
Alpaka nie uczula. Jeśli masz uczulenie na zwykłą wełnę czy jakieś inne materiały, materiał z wełny alpaki nie wywoła u Ciebie reakcji alergicznej.
Tak, alpaki mogą powodować reakcje alergiczne u niektórych osób. Najczęściej jest to spowodowane wełną alpaki, która, podobnie jak wełna owcza, może powodować reakcje alergiczne u osób wrażliwych, ale znacznie rzadziej wywołuje ona reakcje alergiczne.
Mogą wystąpić objawy takie jak kichanie, swędzenie nosa, zaczerwienienie i podrażnienie skóry.
Reakcje alergiczne na alpaki nie są tak powszechne jak na przykład alergie na koty lub psy, czy wełnę owczą.