jak dbac o tuje żeby szybko rosły
Tak jak w opisie jak dbać o tuje żeby nie miały żadnej zarazy i żeby szybko rosły i jak przycinać żeby rosły w stożek i kiedy? i jaki nawóz jest najlepszy
8 Odpowiedzi
Jak chcesz, żeby tuje szybko rosły, zamów sobie ten nawóz:
Ja sobie ostatnio zamówiłem i skoczyły jak petarda. Bardzo tani jest, biorąc pod uwagę ilość tego nawozu i skuteczność. Nie wiem, ile masz tui, ja mam średniej wielkości podwórko otoczone tujami i już ze 3 skrzynki zamawiałem. Radzę Ci od razu ze 2 lub 3 opakowania naraz zamówić.
Oczywiście trzeba nawóz używać z rozsądkiem i dbać o tuje też w inny sposób. Tak jak opisano powyżej, np. trzeba przycinać, tylko w odpowiednim czasie.
Będę obserwować bo z chęcią też się dowiem. Ja jeszcze ich nie posadzilam ale chce kupić już takie większe. Ktoś wie kiedy w ogóle je sądzić? Jaka pora najlepsza? No i jak pielęgnować?
W sadzeniu czy przycinaniu to nie pomogę, bo tym po prostu zajmują się u mnie moi rodzice, ale sama pielęgnacja tuj nie jest jakaś szczególnie trudna, na choroby też są zwykle odporne. Wiadomo, że trzeba je podlewać, jeśli jest zbyt sucho, można obrywać suche gałęzie. Na zimę można je owinąć, chociażby kartonem, aby nie przymarzły i uniknęły kontaktu z dzikimi zwierzątkami.
Tuje trzeba przycinać co roku wtedy będą szybciej rosły. Koniecznie na wiosnę, bo na zimę jak się przytnie to mogą zamarznąć. Faktycznie trzeba podlewać szczególnie po przez pierwszy sezon od posadzenia. Później jak się przyjmą to już będą rosły.
Przede wszystkim podlewanie. To jest podstawa. Poza tym od czasu do czasu jakaś odżywka lub nawóz nie zaszkodzi. Przycinanie też czasem się przydaje. Piękne, zdrowe tuje to niezwykła ozdoba ogrodu i ochrona przed wścibskimi sąsiadami:)
Tuje trzeba podlewać. Być może jakieś nawozy, ale bardzo ostrożnie. Co do przycinania, robić to wiosną, jak ktoś wspomniał wyżej.
Aby tuje szybciej rosły, trzeba je oczywiście nawozić. Ale nawozić odpowiednio.
Na glebach, które są ciężkie i zasobne w składniki pokarmowe, nawozy do tuj trzeba wysiewać jednorazowo w okresie wczesnej wiosny, gdy tylko zacznie się wegetacja.
Jeśli gleba pod naszymi tujami jest lekka i piaszczysta, nawożenie trzeba rozłożyć na dwa lub nawet trzy razy. W ten sposób zapewnimy tujom jak najlepsze wykorzystanie dostarczonych składników pokarmowych, a dodatkowo ograniczymy wypłukiwanie ich z gleby podczas opadów.
W porze wiosennej i letniej należy stosować nawozy do tui o wysokiej zawartości azotu. Poza azotem nawozy wiosenno-letnie powinny zawierać w sobie specjalnie skomponowany dla potrzeb tui, zestaw makro- i mikroelementów, w tym magnez, bez którego gałązki tui mogą nam obumierać i żółknieć.
Pamiętaj też aby je w odpowiednim czasie przycinać, aby martwe elementy nie spowolniały rozrostu.
Kawa z kotem 18,72 to już dużo punktów – czy wymieniałeś kiedykolwiek na pieniądze?