Co oznacza btw? Jak rozwinąć skrót btw?
Bardzo często na Facebooku, albo w wiadomościach e-mail od ludzi, widzę skrót btw. Co on oznacza? Czy to z języka angielskiego? Jak rozwinąć i ewentualnie przetłumaczyć btw?
12 Odpowiedzi
Co oznacza btw? To z angielskiego by the way, czyli przy okazji. Jak ktoś coś pisze do Ciebie, a chce coś dodać przy okazji, to właśnie stosuje się skrót btw.
Skrót btw jest stosowany, gdy ktoś chce coś wspomnieć przy okazji. BTW to angielskie „by the way” i po polsku to właśnie „przy okazji”, „a tak w ogóle to”.
Skrót btw oznacza „przy okazji”, „a tak przy okazji”. Od angielskiego by the way. Najczęściej pojawia się na końcu jakiejś wypowiedzi, na przykład e-maila. Stosowany bardziej nieformalnie niż formalnie.
btw pochodzi z języka angielskiego i oznacza by the way, czyli przy okazji. Coraz częściej stosuje się takie coś, ja często w mailach widzę coś takiego.
btw oznacza by the way, to jest z angielskiego „przy okazji”. Niektórzy stosują to w błędnym kontekście i nie rozumieją znaczenia skrótu, więc jeśli czasem w niepasującej sytuacji to widzisz, to zignoruj.
btw to by the way, czyli przy okazji. Jest to zaciągnięte z języka angielskiego. Gdy ktoś pisze coś takiego w mailu możesz przyjąć, że zna angielski.
Skrót „btw” oznacza by the way. Po angielsku by the way oznacza „przy okazji”. Czyli jak ktoś coś chce dodać do swojej wypowiedzi, może napisać btw.
BTW oznacza by the way, czyli przy okazji. To właśnie oznacza skrót btw.
Dziś popularne są jakieś 2-3 literowe skróty z języka angielskiego, a nie każdy zna, ja też często się gubię 🙂
Jest to skrót pochodzący z języka angielskiego oznaczający „przy okazji” – „by the way”. Trzeba się uczyć angielskiego, a nie oglądać głupoty 🙂
Skrót btw oznacza przy okazji. Przykładowe zdanie z użyciem skrótu btw:
Moja księgowa ostatnio poinformowała mnie, że firma ponosi straty.
btw. udało Ci się znaleźć nową księgową dla twojej firmy?
Ja na początku myślałem, że skrót BTW do jakichś wulgarny skrót, tak samo jak on WTF. Ale okazało się, że nie jest wulgarny i cały czas to źle rozumiałem.
By The Way. Po nauczeniu się angielskiego wszystko mi lżej wchodzi. I jest więcej źródeł nauki różnych rzeczy.