W jaki sposób można usunąć źle wykonaną hydroizolację z chudziaka?
Zatrudnieni wykonawcy nie uzgodnili tego ze mną i zaimpregnowali z własnej woli chudziaka (podłoga na gruncie) Izoplastem R. Każdy człowiek mający trochę pojęcia wie o tym, że nie nadaje się to do zastosowania wewnątrz.
Nie chcę zatruwać się oparami, dlatego chciałbym usunąć tę warstwę. Czy można to zrobić frezując beton?
Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem?
6 Odpowiedzi
Moim zdaniem wina leży po stronie wykonawcy. Skoro użyli czegoś, czego nie powinno się użyć. Najlepiej porozmawiać z jakimś technologiem, niech on fachowo się wypowie co do szkodliwości tego. Może być tak, że trzeba będzie skuć chudziaka z całym tym impregnatem, jak najgłębiej. Później porządnie to wywietrzyć, pozwolić na odparowanie.
Chyba będzie potrzebne tutaj frezowanie betonu. Inaczej nie wiem, jak się za to zabrać.
Można ewentualnie wypiaskować beton. Ale na pewno jest ryzyko, że chudziak pęknie podczas takich operacji. Albo ewentualnie zostawić i jakoś dobrze zaizolować.
Być może znajdą się specjalne preparaty, które załatwią sprawę, ale w tej sprawie nie działałbym na własną rękę.
U mnie była podobna sytuacja. Ale ja się nie bawiłem w kombinowanie jak to sobie naprawić, tylko w adwokata i naprawili 🙂 Uważajcie, kogo bierzecie do robót. Ja na początku wziąłem gościa przypadkowego, za drugim razem już wziąłem z polecenia.
Usunięcie źle wykonanej hydroizolacji z chudziaka może być dość skomplikowane, ale jest to możliwe. Oto kilka kroków, które można podjąć:
1. Zidentyfikuj problem: Dostrzegając, gdzie hydroizolacja nie działa prawidłowo, możesz zacząć od usunięcia tych obszarów.
2. Usunięcie starej hydroizolacji: Aby to zrobić, możesz potrzebować specjalistycznego sprzętu, takiego jak skrobak, szlifierka kątowa lub młot pneumatyczny. Pamiętaj, żeby zachować ostrożność, aby nie uszkodzić struktury chudziaka.
3. Oczyszczenie powierzchni: Gdy stara hydroizolacja zostanie usunięta, należy dokładnie oczyścić powierzchnię chudziaka. Można to zrobić za pomocą myjki ciśnieniowej lub szczotki drucianej.
4. Naprawa i przygotowanie powierzchni: Jeżeli usunięcie starej hydroizolacji spowodowało jakiekolwiek uszkodzenia, konieczne będzie ich naprawienie. Następnie powierzchnię trzeba odpowiednio przygotować do nałożenia nowej hydroizolacji.
5. Nałożenie nowej hydroizolacji: Gdy powierzchnia jest już czysta i przygotowana, można nałożyć nową warstwę hydroizolacji zgodnie z instrukcjami producenta.