Czy mysz jest ssakiem? Czy mysz to ssak?
Czy mysz jest ssakiem? Czy mysz to ssak? Czy też mysz zaliczamy do innej grupy? A jeśli nie jest ssakiem, to czym jest mysz? Jeśli zaś jest ssakiem, to dlaczego? Co o tym decyduje?
8 Odpowiedzi
Mysz jest ssakiem. A decyduje o tym fakt, że samice myszy mają gruczoły mlekowe, które służą do produkcji mleka, którym potem karmione jest potomstwo. Ssaki posiadają również inne cechy charakterystyczne, ale to jest ta można by powiedzieć główna cecha.
Mysz jest ssakiem, dodatkowo jest podobna budową anatomiczną do człowieka. Dlatego też na myszach robi się testy laboratoryjne produktów, które potem będą używane przez ludzi. Na grzbiecie myszy można nawet wyhodować ucho dla człowieka.
Mysz jest ssakiem, a dokładniej rzecz ujmując jest gryzoniem. Myszy to jedne z najmniejszych ssaków na ziemi.
Mysz należy do ssaków.
Mysz jest ssakiem, dodatkowo jest podobna budową anatomiczną do człowieka.
I nie powiedziałbym, że jakoś szczególnie pod względem anatomicznym, prędzej pod względem genetycznym. W końcu genom myszy i człowieka zgadza się w 99%.
Mysz to ssak. Tak samo chomik, świnka morska, szczur, bóbr, skunks, łasica, surykatka – to też ssaki. Rodzą się i piją mleko matki, dlatego to ssaki. Żaba nie pije mleka matki. Ryba czy ptak też nie. Gad tym bardziej.
Jeśli masz na myśli mysz z tego zdjęcia:
To tak, jest ona ssakiem.
Zaś ta mysz poniżej nie jest ssakiem:
LOL 🙂
Chociaż czasem ta druga mysz wysysa pot z mojej ręki, więc w pewnym sensie można byłoby ją nazwać ssakiem.
Mysz to ssak. Podobnie jak szczur, myszoskoczek, łasica, nutria, bóbr, pies, kot, małpa, żyrafa, słoń, delfin, nietoperz, sarna, jeleń czy niedźwiedź.
Oczywiście, że tak. Mysz to ssak. Jest kręgowcem, ma owłosienie i jest stałocieplna. Samice myszy mają gruczoły mlekowe. Wszystko to przemawia za tym, że mysz to ssak.