Czy drzewa iglaste produkują tlen?
Czy drzewa iglaste produkują tlen? A jeśli tak, to czy produkują tlen zimą, czy latem, czy przez cały rok? I które produkują najwięcej tlenu, jeśli produkują?
8 Odpowiedzi
Tak, wszystkie drzewa w mniejszym lub mniejszym stopniu produkują tlen. Na tym polega fotosynteza – pobierają energię ze słońca i zanieczyszczenia z powietrza i produkują z tego tlen.
Tak jak najbardziej, drzewa iglaste produkują tlen. Przykładowo 1 okazała sosna dostarcza tlen dla 3 osób na dobę. Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą – buk pospolity ( 1,1 kg), dąb (0,8 kg), lipa i jesion (0,7 kg). Podobne ilości tlenu wydzielają drzewa iglaste. Latem powietrze jest zawsze dużo lepsze pod względem jakości bo mamy wszystko zielone. Zimą tlen też jest produkowany, ale w mniejszej ilości.
Wszystkie drzewa wytwarzają tlen. Zarówno drzewa iglaste produkują tlen, jak i drzewa liściaste produkują tlen (oczyszczając w ten sposób powietrze).
Dlatego też masowa wycinka drzew w Polsce prowadzona od 2016 roku powoduje, iż jakość powietrza nam bardzo się zmniejsza i robią się susze.
Tę masową wycinkę robi PiS i on jest winowajcą w tej kwestii, ale w swojej telewizji prezentują, że to wszystko wina Tuska 🙂
Tak, drzewa iglaste produkują tlen. I są też środowiskiem życia dla wielu istot ważnych dla naszego ekosystemu.
Drzewa iglaste produkują bardz dużo tlenu. Drzewa iglaste znane są z tego, że są „fabrykami tlenu” i produkują go więcej niż jakikolwiek inny rodzaj drzew. W rzeczywistości produkują tak dużo tlenu, że odpowiadają za prawie jedną trzecią światowych zasobów tlenu.
Drzewa iglaste są głównym źródłem tlenu na świecie. Produkują one tlen w procesie fotosyntezy, który wykorzystuje światło słoneczne do przekształcenia dwutlenku węgla i wody w tlen i cukier. Dojrzałe drzewo iglaste może wyprodukować do 100 000 litrów tlenu rocznie. To wystarczy, aby zaspokoić potrzeby tlenowe dwóch osób!
Drzewa iglaste, znane również jako wiecznie zielone, to rodzaj drzew, które charakteryzują się igiełkowatymi liśćmi i stożkowatymi owocami. Drzewa te występują w regionach o chłodnym klimacie, np. na półkuli północnej. Drzewa iglaste są ważnym źródłem tlenu, wytwarzają go więcej niż jakikolwiek inny rodzaj drzew.
Tak, drzewa iglaste, podobnie jak wszystkie inne rośliny zawierające chlorofil, produkują tlen. Proces ten nazywa się fotosyntezą i stanowi podstawę życia na Ziemi.
W czasie fotosyntezy, drzewa iglaste (oraz inne zielone rośliny) przetwarzają dwutlenek węgla (CO2) i wodę (H2O) w glukozę (C6H12O6) i tlen (O2) przy wykorzystaniu energii świetlnej, zazwyczaj pochodzącej ze Słońca.
Równanie chemiczne fotosyntezy wygląda następująco: [ 6CO2 + 6H2O + światło -> C6H12O6 + 6O2 ]
Drzewa iglaste, z ich wiecznie zielonymi igłami, prowadzą fotosyntezę przez cały rok, choć intensywność tego procesu może być mniejsza w miesiącach zimowych, w zależności od klimatu.
Dzięki temu przyczyniają się one do produkcji tlenu nawet podczas zimy, co jest szczególnie ważne w ekosystemach, gdzie dominują.
Głównym lądowym producentem. Większość tlenu wytwarzają rośliny w oceanach (około 70%). I przez podnoszenie się globalnej temperatury przez nadmierną emisję gazów cieplarnianych oceany zaczynają się nagrzewać, a te rośliny wymierają. Ludzkość powoli sobie kopie grób.