Czy czepek do pływania chroni uszy?
Czy czepek do pływania chroni uszy? Czy tylko włosy? Chyba uszy też chroni, prawda? Ktoś z was używał kiedyś czepka na basenie lub nad morzem?
5 Odpowiedzi
Moim zdaniem czepek chroni przede wszystkim basen przed tym, aby filtry i inne elementy wyposażenia basenu nie zatykały się. Może w jakimś stopniu chroni on włosy przed działaniem chloru, ale chyba nie to ma na celu.
Uszu nie chroni, kiedyś jak chodziłem na basen i pływałem w czepku nie uchronił mnie przed dostaniem się wody do uszu.
Może jeszcze tylko pozwala on na utrzymaniu wody w basenie we względnej „czystości”, bo przyznam, że niespecjalnie lubię, jak czyjekolwiek włosy przyklejają mi się do ciała. A częste to jest jak się człowiek kąpie i ktoś z długimi włosami je gubi.
Jeżeli dobrze założysz czepek do pływania to uszy też Ci ochroni. Trzeba się na początku do tego przyzwyczaić. W końcu na co dzień nie nosimy czegoś tak obcisłego na głowie i na uszach.
Tak, czepek pływacki może chronić uszy. Jeśli woda dostanie się do uszu, może spowodować infekcję. Czepek pływacki utrzymuje wodę poza uszami i pomaga zapobiegać infekcjom.
Czepek pływacki co prawda chroni uszy przed wodą, ale nie uszczelnia całkowicie wszystkich wód. Nadal istnieje niewielka ilość wody, która może dostać się do środka przez czepek, więc nie jest on w 100% skuteczny.
Czepki do pływania mają za zadanie utrzymać włosy w suchości i zapewnić ciepło, ale mogą również chronić uszy przed bakteriami i chlorem.