Android się zawiesza – gdzie jest problem?
Pytanie do osób posiadających telefony na Androidzie – czy też wam się zawiesza? Czy może wynika to z tego, że zawsze kupuję telefony w granicach 1000 zł? Miałem Sony Xperia L, działał ładnie może z pół roku, potem masakra. Miałem LG jakiegoś bardzo taniego, to już od nowości średnio chodził. Teraz mam Huawei i ma jakieś narzędzia do czyszczenia itd., które automatycznie przypominają się co jakiś czas, ale mimo to czasem wolno chodzi. Szczególnie jeśli chodzi o FB Messenger to strasznie się czasem zacina. A może to wina facebooka?
6 Odpowiedzi
problemów może być X 😉
1- jaki masz program do czyszczenia, zazwyczaj te zwykłe gówniane są jeszcze gorsze, najszybszym i chyba najlepszymi są CC Cleaner albo DU Speed Boster z tym ze ten drugi ma dużo reklam jak masz neta włączonego.
2- wejdz w ustawienia / aplikacje i ustaw włączone albo pracujące zobacz ile masz wolnego GB RAM , zazwyczaj aplikacje których nawet nie włączyłeś w danym dniu działają w tle i trzeba je wyłączyć, facebook i messanger generują bardzo duże zapotrzebowanie na ram dlatego przy słabszych telefonach polecam facebooka lite 😉 pousuwaj nieużywane aplikacje które działają w tle, oraz te których nie używasz a masz na telefonie
3- zobacz jaką maksymalną kartę pamięci ma Twój telefon , czasami włożenie za dużej karty pamięci generuje takie rzeczy, oprócz tego miejsce wolne na dysku również ma wpływ na działanie telefonu więc jeżeli masz coś na telefonie – przerzuć na kartę pamięci 😉
4- jak nic z tego nie pomogło daj znać wtedy poproszę Cie o kilka screenów i Ci naprawię to 😉
Najczęściej przyczyną tego, że Android się zawiesza, jest duża liczba aplikacji, które działają w tle, o czym wspomniał Arkaline. Niektóre pochłaniają bardzo dużo zasobów, jak np. facebook messenger (który nota bene może Cię szpiegować w pełni w każdej chwili – co mówisz, co piszesz itd.).
Zainstaluj sobie jakąś aplikację, która regularnie zabija zbędne procesy i czyści nieużywane pliki.
Cena smartfona też ma znaczenie, im lepsze parametry, tym lepiej będzie chodzić.
Same aktualizacje aplikacji też potrafią spowolnić smartfon, ale przywracanie wersji fabrycznych może powodować problemy z bezpieczeństwem.
Trzeba brać pod uwagę, ile jest RAMu w urządzeniu. Im mniej jest pamięci RAM tym gorzej. Pamięć wewnętrzna jest równie ważna – gdy jest zapełniona w większości, urządzenie drastycznie spowalnia. Ja ostatnio tutaj tanio kupiłem nowy smartfon i śmiga jak błyskawica.
W moim telefonie wirus powodował bardzo szybkie zużywanie baterii oraz to, że telefon się czasem zawieszał. Nie instalowałem antywirusa, tylko całkowicie zresetowałem telefon. Jeśli to się powtórzy, kupię jakiegoś antywirusa.
Problem może leżeć w wielu różnych rzeczach, w zależności od konkretnego modelu telefonu i ustawień. Najpierw należy sprawdzić czy najnowsza wersja oprogramowania jest zainstalowana i aktualizowana.
Następnie sprawdź ustawienia i aplikacje, które są zainstalowane na urządzeniu. W niektórych przypadkach, wyłączenie kilku aplikacji lub ustawień może rozwiązać problem. Jeśli wszystko inne zawiedzie, wyłączenie telefonu i ponowne uruchomienie może pomóc.
Jeśli masz stary telefon, to wyłącz zbędne funkcje, które mogą obciążać system w tle. Najbardziej obciążają telefon aplikacje social media i niektóre gry.
Jeśli problem będzie się powtarzać, warto zgłosić się do serwisu gwarancyjnego.
Nie tylko RAM jest ważny, procesor także. I pojemność dysku. Jak jest zapchana pamięć, to też telefon zamula.