Czy picie kefiru codziennie jest zdrowe?
Czy picie kefiru codziennie jest zdrowe? Czy warto codziennie pić kefir? Czy pijecie kefir? Jeśli tak, to jak często? Jakie są właściwości kefiru? Jakie są przeciwwskazania do picia kefiru? Czy kefir przed snem na noc / na kolację można pić? Albo kefir zamiast kolacji?
Czy można pić kefir na czczo?
7 Odpowiedzi
Nabiał ogólnie jest ok, a kefir mieści się w grupie nabiału. Ale co za duzo to niezdrowo. Kefir raz na kilka dni dobrze działa na florę bakteryjną. Ale za dużo może prowadzić do zgagi albo innych efektów ubocznych.
Codziennie to moim zdaniem za często. Ogólnie nie powinno się codziennie jeść tych samych potraf i pić tych samych rzeczy (poza herbatą, kawą, wodą, sokiem itd.).
Kefir dobrze działa na florę bakteryjną, więc tak ze 2-3 razy w tygodniu powinno być w sam raz.
Wielu dorosłych ludzi nie toleruje laktozy. Więc zanim będziesz pić kefir, sprawdź czy nie masz nietolerancji laktozy. Jeśli masz, to możesz sobie kupić np. lacto control i wtedy można pić kefir.
Ja piję kefir zawsze wtedy, gdy mam schabowego do obiadu. Czasem do mielonych. Tak 1-2 razy w tygodniu. I w zupełności mi wystarczy. Ale chyba picie codziennie nie zaszkodzi, ale nie za dużo. Raz moja koleżanka na solarium czy tam na plaży się poparzyła, to potem właśnie kefir wzięła i smarowała sobie.
Codziennie? Nie znudzi Ci się? Raczej nie ma żadnych medycznych przeciwskazań do codziennego picia kefiru. Jeżeli to tak bardzo lubisz to Na Zdrowie 😉
Myślę, że nie powinno nic złego się stać jeśli będziesz codziennie pić kefir. Mnie tam by to się znudziło.
Nie powinno się pić kefiru na czczo, ponieważ wtedy w żołądku jest za dużo kwasu solnego, który po prostu zabija kultury bakterii probiotycznych z kefiru. Trochę szkoda.
Tak, codzienne picie kefiru może być korzystne dla zdrowia, ale nie za dużo. Kefir jest bogatym źródłem probiotyków, które są korzystne dla zdrowia jelit.
Może pomóc w poprawie trawienia, wzmocnieniu układu odpornościowego oraz w zapobieganiu niektórych chorób. Kefir jest również dobrym źródłem białka, wapnia i witaminy B.
Ważne jest jednak, aby pamiętać, że nadmiar kefiru może prowadzić do problemów, takich jak nadmierna fermentacja w jelitach.
Dlatego zawsze warto konsultować się z lekarzem lub dietetykiem, zanim wprowadzimy jakiekolwiek znaczące zmiany w diecie.
Ja osobiście piję 1/2 razy w tygodniu do obiadu i jest to dla mnie w sam raz. Sporadycznie ze 3 razy w tygodniu, szczególnie teraz latem gdy jest gorąco to taki kefirek przynosi ulgę.