Szkoła muzyczna
Jakie są waszym zdaniem plusy i minusy chodzenia do szkoły muzycznej? Jak pogodzić normalną szkołę z szkołą muzyczną? czy są jakieś strony internetowe z ćwiczeniami które mogłabym wykonywać przed egzaminami do SM I stopnia? Jeśli tak to jakie?
Jakie lekcje są w SM I stopni? Jeśli możesz napisz jak wyglądają. Jak wygląda egzamin wstępny?
W czasie gdy szkoły jeszcze normalnie funkcjonowały nauczyciele zadawali w mojej szkole BARDZO mało zadań i jestem wzrokowcem więc dużo zapamiętuje z lekcji (miałam średnią na półrocze 5.0). Moim marzeniem jest grać na fortepianie wiem, że mam dobry słuch muzyczny i dużo czasu. Jednak chciałabym się o tym dużo dowiedzieć, żeby później nie było marudzenia i załamki więc proszę o wyczerpujące odpowiedzi Które zawierają odpowiedzi na podane przeze mnie pytania. Z góry dziękuje.
4 Odpowiedzi
Jeśli interesuję Cię to jak tworzy się muzykę i wiesz, że szybko Ci się to nie znudzi to ja bym się nie zastanawiał i wybrał szkołę muzyczną. Wszyscy moi znajomi, którzy uczyli się w szkole muzycznej mówią, że zdobyte tam umiejętności im się przydały do nauki innych przedmiotów, mają lepszą „pojemność” jeśli chodzi o pamięć i potrafią się lepiej skupić. To są ogromne zalety uczenia się w szkole muzycznej – dostajesz tam trening tego, jak być dla siebie wymagającym i tego, że praktyka naprawdę przynosi rezultaty jak dobrze się postarasz.
Wśród plusów chodzenia do szkoły muzycznej można wymienić choćby to, że zdobywasz tam mowę umiejętności i rozwijasz swoją pasję. Może zostanie tylko pasją, ale może okaże się, że zdecydujesz się związać z nią życie, jeśli rozwiniesz swój talent, dlatego warto w nią inwestować swój czas i zaangażowanie.
Szkoła muzyczna to zawsze dodatkowa szansa dla Ciebie na ciekawe życie i pracę, np. Jeśli dostaniesz się potem do orkiestry symfonicznej. Albo np. zmienisz muzykę z typowo klasycznej na metal symfoniczny i będziesz grać w takim zespole. 😉
Oprócz tego duży plus to możliwość sprawdzenia się, brania udziału w konkursach, występach – jeśli oczywiście to lubisz. Możesz wówczas zaprezentować innym swój talent, a to przynosi satysfakcję i dumę z siebie, wyższe poczucie własnej wartości.
Minusy? To zależy, co kto lubi. Jak chcesz grać dla siebie, a nie lubisz publicznych występów, mogą być dla Ciebie trudne i niezbyt przyjemne. Inna sprawa to kwestia czasu: szkoła zajmuje go dość sporo, więc aby ją pogodzić z normalnymi lekcjami, wymaga dobrej samoorganizacji i dyscypliny. To jednak można w sobie wyrobić, więc na pewno Ci się uda, jeśli naprawdę chcesz. Może nawet – jak powiedział przedmówca – dodatkowo poprawisz swoją dyscyplinę.
Jeśli nie jesteś pewien czy dasz radę wytrzymać z rygorem szkoły muzycznej, to najlepiej na początku zapisz się na same lekcje fortepianu i pochodź na nie z pół roku. Przekonaj się jak to jest i później podejmij decyzję.
Nauka gry na instrumencie rozwija człowieka i mózg. Ale trzeba się uczyć też w innych obszarach – języki obce, wiedza ogólna itd.