Czy środowisko lądowe jest przyjazne organizmom?
Czy środowisko lądowe jest przyjazne organizmom? Jakie są za i przeciw? Jakie cechy umożliwiają organizmom życie na lądzie? Jakie są cechy środowiska lądowego?
2 Odpowiedzi
Tak, środowisko lądowe jest przyjazne organizmom, oczywiście tym, które są do tego przystosowane. Jednak człowiek często robi dużo złego. Weźmy na przykład pod uwagę smog. To wszystko sprawka człowieka. Smog skraca nasze życie i przyczynia się do powstawania wielu chorób nowotworowych. Poza tym człowiek również produkuje dużo toksycznych odpadów, które jeśli są źle przechowywane także zagrażają naszemu życiu i zdrowiu, a także życiu i zdrowiu zwierząt i roślin.
Środowisko lądowe może być przyjazne dla organizmów, ale jego przyjazność zależy od konkretnego ekosystemu i dostępności zasobów oraz ograniczeń środowiskowych.
Organizmy są przystosowane do różnorodnych środowisk na całym świecie, a ich przetrwanie i rozmnażanie zależy od dostępności zasobów, takich jak woda, bądź składników odżywczych, jak węgiel, azot i fosfor.
Właściwości fizyczne środowiska, w którym organizmy żyją, również wpływają na ich ekologię, a wiele gatunków wykształciło cechy, które pozwalają im przetrwać w ekstremalnych temperaturach.
Dostępność wody jest kolejnym czynnikiem kształtującym dynamikę ekologiczną na Ziemi, a organizmy stosują różne strategie, aby zdobyć i zatrzymać zasoby wodne.