Najciekawsze powieści kryminalne z 2017 roku
Jakie są według was najciekawsze powieści kryminalne wydane w tym roku? Co warto przeczytać?
7 Odpowiedzi
zapisane w wodzie, lokatorka, prokurator, najmroczniejszy sekret to tytuły ktore przychodzą mi do głowy 🙂
Ciekawe powieści kryminalne z 2017 roku:
Dan Brown, Początek
Remigiusz Mróz, Czarna Madonna
Paulina Świst, Prokurator
Alex Marwood, Najmroczniejszy sekret
Remigiusz Mróz „Czarna Madonna” po prostu mnie ścieło. Ostatnio też przeczytałam „TO” Kinga, klasyk, ale zawsze do tego pisarza wracam z dużym sentymentem.
Pamiętam, że 3 lata temu wciągnęłam sporo tych kryminałów. Jadąc pociągiem kryminały czyta mi się najlepiej. Teraz przypomniałam sobie trzy najciekawsze i były to:
– Czarna Madonna autorstwa Remigiusza Mroza, w ogóle jego książki czyta się jak świeże bułeczki 😀
Podobało mi się jeszcze Zapisane w wodzie Pauli Hawkins i 13 powodó autorstwa Jaya Ashera.
A jest tych książek sporo. Na szczęście wybiłam sobie z głowy ich kupowanie w wersji papierowej i czytam na kindlu.
Zapisane w wodzie – autorka to Paula Hawkins. Dobra książka. Sekret, którego nie zdradzę Tess Gerritsen to kolejna świetna pozycja.
W 2017 roku ukazało się wiele świetnych powieści kryminalnych, ale to jedne z najciekawszych.
W „The Chalk Man” autorka C.J. Tudor tka mrożącą krew w żyłach opowieść o małym miasteczku nawiedzanym przez kilkudziesięcioletnią tajemnicę. Kiedy grupa przyjaciół otrzymuje serię dziwnych wiadomości napisanych kredą, zdają sobie sprawę, że przeszłość nie jest tak martwa, jak myśleli.
W „I Let You Go” autorka Clare Mackintosh opowiada historię matki, która zmaga się ze stratą dziecka. Kiedy staje się podejrzaną w sprawie o potrącenie, musi zmierzyć się z własną winą i smutkiem.
W „Czarnej księdze” autor James Patterson przedstawia trzymającą w napięciu historię detektywa, który musi rozwiązać sprawę serii morderstw, które wydają się być powiązane z tajemniczą czarną księgą.
To tylko kilka z wielu świetnych powieści kryminalnych, które zostały wydane w 2017 roku. Jeśli szukasz dobrego thrillera do przeczytania, każdy z nich byłby świetnym wyborem.
Pierwsza na mojej liście jest „Dziewczyna, która kopnęła gniazdo szerszeni” autorstwa Stiega Larssona. Ta książka jest trzecią i ostatnią odsłoną trylogii Millennium Larssona i nie zawodzi. Historia podąża za Lisbeth Salander, błyskotliwą, ale uszkodzoną młodą kobietą, która przeszła przez więcej niż sprawiedliwą część traumy. To fascynująca postać, a obserwowanie jej poczynań w walce z wrogami jest zarówno satysfakcjonujące, jak i porywające.
Następna w kolejności jest „Wisielec” Roberta Galbraitha (aka J.K. Rowling). Jest to druga książka w serii Cormoran Strike Galbraitha i jest równie dobra jak pierwsza. Fabuła jest pokręcona i pełna napięcia, a postacie są bogate i złożone. Jest to prawdziwa lektura, która trzyma w napięciu do samego końca.
Jeśli szukasz czegoś lżejszego, spróbuj „Wołanie kukułki” Bena Aaronovitcha. Ta książka jest pierwszą z serii Peter Grant Aaronovitcha i jest to zabawna i szybka lektura. Jest idealna dla fanów Sherlocka Holmesa, ponieważ przedstawia genialnego młodego detektywa, który używa zarówno rozumowania dedukcyjnego, jak i magii do rozwiązywania przestępstw.
Na koniec warto jeszcze przeczytać „Czarne Echo” autorstwa Michaela Connelly’ego. Jest to pierwsza książka z serii Harry Bosch Connelly’ego, i jest to klasyczny policyjny procedural. Jest nieco mroczny.