Lithium carbonicum GSK a alkohol – czy można pić alkohol, biorąc Lithium carbonicum GSK?
Czy ktoś z was przyjmował lub przyjmuje lek o nazwie Lithium carbonicum GSK? Czy można pić alkohol, stosując Lithium carbonicum GSK? Czy Lithium carbonicum GSK wchodzi w interakcję z alkoholem? Czy piwo, wino, wódka, brandy, rum, whisky, nalewka, bimber lub likier są dozwolone? Czy też nie wolno pić żadnego alkoholu do czasu, aż przestanę brać ten lek?
5 Odpowiedzi
Nie ma danych na temat interakcji składników tego leku z alkoholem, ale alkohol pogarsza sprawę, jeśli ma się depresję lub stany maniakalne. Znacznie szybciej można się uzależnić.
Pan psychiatra zalecił mi odstawić alkohol, a jeśli nie mam problemów z alkoholem i limitowaniem się, pozwolił mi napić się czasem lampkę wina do obiadu na trawienie.
U mnie był właśnie taki problem, że nie mogłem przestać pić, gdy zacząłem pić w depresji. Ale moja siostra mnie wyciągnęła z tego, bez niej już byłbym chyba trzy metry pod.
Skład leku sam w sobie nie wpływa na alkohol i odwrotnie.
Picie dużej ilości kawy wpływa na poziom litu we krwi (zmniejsza go), więc kawy za dużo nie wolno. Trzeba w diecie mieć w miarę stałą ilość soli, gdy to bierzecie i pić dużo wody – 2 do 3 litrów dziennie.
Jeśli planujecie jakiekolwiek diety – po poradzie lekarskiej. Nie samodzielnie.
Odkąd ja to biorę, już lodówka nie otwiera się i nie zamyka wieczorami przed snem. Trzeba się pilnować z dietą i ze wszystkim. Ale biorę też inne leki.