💪Trening a piwo🍺 – czy można pić piwo po treningu, czy nie wolno?
Mój brat ostatnio dość ciężko trenuje na siłowni, ale nie raz po takim treningu widziałam go z piwem. Czy wolno łączyć piwo i trening? Czy raczej powinno się odpuścić? Spytałam go, czy wolno mu tak pić piwo, jak ciężko trenował na siłowni, to odpowiedział że „nie umrze”. Jak to jest? Trening i piwo powinno się rozdzielić, czy jedno z drugim nie koliduje?
7 Odpowiedzi
Piwo utrudnia nawadnianie organizmu ze względu na alkohol w nim, tak więc raczej przy treningu powinno się zrezygnować z piwa i innych alkoholi całkowicie.
Alkohol, w tym piwo, ma zły wpływ na układ nerwowy człowieka. Zaburza percepcję, spowalnia reakcję, budzi instynkty pierwotne. Piwo nie stanowi wyjątku.
Alkohol też rozszerza naczynia krwionośne, więc tuż po treningu to może nie być dobry pomysł, albo przed treningiem.
Jedyną zaletą piwa jest odstresowanie i poprawienie humoru. Więc czy pić – najwyżej w niewielkich ilościach i nie w dni, kiedy trenujemy.
Zdrowie jest wino wytrawne do obiadu w niewielkich ilościach.
Od czasu do czasu można sobie pozwolić na piwko. Ale lepiej nie bezpośrednio po treningu. Najlepiej napić się piwa w dniu wolnym od treningu.
Ja kilka razy słyszałam od sportowców-amatorów, że piwo po treningu jest w porządku ze względu na to, że jest uzupełnieniem kalorii i w jakiś sposób jest po dużym wysiłku fizycznym dobroczynne dla organizmu. Takze jedno piwko od czasu do czasu jest spoko. Ale jak ktoś codziennie po treningu pije 3-4 piwa to chyba cały wysiłek fizyczny zupełnie się mija z celem, rozpycha się brzuch i żaden trening na to nie pomoże.
Ja wychodzę z założenia, że na tygodniu trenuję, a w weekend mogę sobie pozwolić na relaks i piwko. Nie za dużo oczywiście. Życie mamy jedno, nie powinniśmy sobie wszystkiego odmawiać.
Tak, możesz pić piwo po treningu. Niektóre badania sugerują, że piwo może wspomagać regenerację po ćwiczeniach. Piwo jest dobrym źródłem węglowodanów, które mogą pomóc w uzupełnieniu zapasów energii, a także zawiera elektrolity, takie jak potas i sód, które mogą pomóc zastąpić te utracone w wyniku pocenia się.
Oczywiście ważne jest, aby zachować umiar w jego spożywaniu i nie przesadzić, ponieważ piwo zawiera kalorie i alkohol.
Tak, możesz pić piwo po treningu. W rzeczywistości niektórzy uważają, że może ono pomóc w regeneracji. Piwo jest dobrym źródłem węglowodanów, które mogą pomóc uzupełnić zapasy glikogenu, a także zawiera elektrolity, takie jak potas i sód, które mogą pomóc zastąpić te utracone przez pot. Oczywiście ważne jest, aby pić z umiarem – zbyt duża ilość piwa może prowadzić do odwodnienia.