Alternatywa dla solarium – jak się opalić oprócz solarium
Znacie jakieś alternatywy dla solarium? Pytam oczywiście o opalanie się wiosną, jesienią, zimą, nie latem. Tego lata nie brakuje słońca i można się opalać do bólu. Ale zimą czasem jest potrzeba trochę się opalić i zastanawiam się, czy jest jakaś zdrowsza alternatywa dla solarium? Bardziej myślę o mojej dziewczynie która ma bzika na punkcie bycia opaloną i nie chciałbym, aby po sezonie znowu zaczęła chodzić do solarium.
6 Odpowiedzi
Alternatywa dla solarium jak dla mnie to słońce opalić się jesienią, to większość zimy przetrwa. Tzn. bardziej późnym latem niż jesienią.
Słyszałem też o kremach opalających, ale nie wiem ile to to jest warte, nigdy nie używałem i znam nikogo, kto by próbował.
Można się opalić w takich specjalnych kabinach, gdzie spryskują Cię jakimś środkiem i masz opaloną skórę. W serialu Przyjaciele było to pokazane, jak Ross się chciał opalić po obu stronach, a ciągle po jednej się opalał. To się nazywa fachowo opalanie natryskowe.
To jest bardzo dobra i szybka alternatywa dla solarium. Ale najlepiej opalać się w naturalnym słońcu i nie za dużo. Opalanie się sztucznie cały rok nie jest zdrowie dla skóry człowieka i szybciej się skóra starzeje przez to.
Są też kremy samoopalające i one mogą służyć jako alternatywa dla solarium, ale to efekt krótkotrwały i nie zawsze te kremy są skuteczne. Najlepszą alternatywą dla solarium jest słońce, ale w umiarkowanych ilościach. 20 minut dziennie optymalnie. Im bardziej się opalacie, tym szybciej wasza skóra starzeje się.
Alternatywą solarium jest nie pójście na solarium. Nie trzeba się opalać, aby być atrakcyjną. Wasza skóra będzie dłużej młoda i gładka, jak nie będziecie jej maltretować i wysuszać. Każdy dermatolog wam to powie.
Alternatywą dla solarium jest opalanie natryskowe oraz lampy samoopalające, które można sobie kupić do domu za kilkaset złotych. Widziałem takie lampy na Allegro.
Istnieją różne alternatywy dla solarium, które mogą pomóc Ci uzyskać opaleniznę bez konieczności narażania skóry na szkodliwe promieniowanie UV.
1. Samoopalacze – są to kosmetyki, które mogą nadać skórze naturalnie wyglądającą opaleniznę. Dostępne są w różnych formach, takich jak kremy, pianki, żele, czy mleczka.
2. Mgiełki do opalania – to lekkie spraye, które równomiernie rozpylają samoopalacz na skórze, umożliwiając łatwe i precyzyjne nakładanie.
3. Makijaż brązujący – to kosmetyki do makijażu, które mogą tymczasowo nadać skórze opalony wygląd. Mogą to być pudry, kremy czy rozświetlacze.
4. Opalanie natryskowe – to profesjonalne zabiegi dostępne w salonach kosmetycznych, które polegają na natryskaniu na skórę specjalnej substancji samoopalającej.
Pamiętaj jednak, że żadne z tych metod nie zapewnia ochrony przed słońcem, więc zawsze należy stosować krem z filtrem UV.