Chronada a alkohol – czy mogę pić alkohol, biorąc chronada?
Czy chronada koliduje z alkoholem? Czy też nie ma negatywnych interakcji i można pić alkohol, przyjmując ten lek? Ktoś z was bierze chronada? Lub braliście w przeszłości?
7 Odpowiedzi
Producent leku Chronada nie podaje informacji na temat tego, czy koliduje on z alkoholem. Nie jest więc określona dawka całkowicie bezpieczna, czyli lepiej dmuchać na zimne. Oczywiście najlepiej by było zupełnie zrezygnować z picia alkoholu na czas zażywania leku Chronada, aczkolwiek jeśli nie jest to możliwe, należy dla własnego bezpieczeństwa ograniczyć się do tak zwanej „standardowej porcji alkoholu”, czyli czyli 200 g piwa 5%, 100 g wina 10% albo 25 g wódki 40%; jest to zalecane przez farmaceutów.
Jak się trochę napijesz, to nic się nie tanie. Ten lek nie wpływa jakoś mocno na układ pokarmowy, układ krwionośny czy układ nerwowy.
Ale pamiętaj, że gdy zażywasz leki przepisane przez lekarza, lepiej nie szaleć mocno z alkoholem.
Niezależnie od tego, co się przyjmuje, rozważniej zmniejszyć ilość spożywanego alkoholu. Albo na jakiś czas w ogóle zrezygnować. Wszelkie tabletki i leki obciążają trochę układ pokarmowy.
Nie pij dużych ilości alkoholu, jeśli zażywasz chronada. U mnie to zadziałało tak, że bardzo mi się kręciło w głowie. Lepiej sobie kupić jakiś soczek albo zrobić herbatę.
Chronada to niesteroidowy lek przeciwzapalny. Nie pije się alkoholu w trakcie zażywania takiego leku, bardzo to szkodzi na wątrobę.
Trzeba sobie zrobić przynajmniej 12 godzin przerwy między lekiem a alkoholem.
Albo chociaż kilka godzin i pić alkoholu bardzo malutką dawkę, jeśli koniecznie ktoś chce do towarzystwa.
Oczywiście najlepiej też skonsultować lekarza w tej sprawie. Ja nie jestem lekarzem.
Ja wypiłem dwa piwa około godzinę po tym leku i potem mnie potwornie bolał brzuch po prawej stronie. Tak jakby wątroba / trzustka, nie wiem. Już więcej nie zamierzam eksperymentować w ten sposób.
Raczej bym nie pił przy tym leku na waszym miejscu.
To jest NLPZ, tak jak Ibuprom czy Nurofen. Nie można łączyć z tym alkoholu. Krótkoterminowo można nie odczuć skutków ubocznych, ale długoterminowo tak. A nawet krótkoterminowo u niektórych osób mogą się pojawić problemy, np. krwawienie z przewodu pokarmowego, wymioty, ból brzucha.