Co decyduje o wysokiej wartości odżywczej miodu?
Co decyduje o wysokiej wartości odżywczej miodu? Dlaczego miód ma wysoką wartość odżywczą? Co takiego ma w sobie, że jest taki wartościowy?
6 Odpowiedzi
Miód znany był juz od wieków. Swoje właściwości zawdzięcza naturalnemu sposobowi powstawania – pszczoły pobierają naturalny nektar z kwiatów, który następnie przerabiają na fruktozę, czyli miód. Należy pamiętać, że miód jest bardzo kaloryczny (341 kcal/100g), ale i zdrowszy od cukru buraczanego.
Zdrowszy i lepszy, ale tylko w przypadku, jesli producenci nie dodają do niego cukru. Bo sztuczne miody, które są sprzedawane w supermarketach, to często tylko jakiś mały procent prawdziwego miodu a reszta to cukier. Dlatego najlepiej jest wybierać miód od lokalnych sprzedawców, od babuszki na rynku albo z ekologicznych gospodarstw. Wtedy będzie prawdziwy.
Znajduje się w nim całe bogactwo jakie pszczoły nazbierają na łące. Wszytskie pyłki drzew kwiatów. Dlatego jest taki zdrowy. Ja już nie raz sobie wyleczyłam nim gardło.
Miód jest taki dobry i zdrowy, ponieważ pochodzi z natury. I różne miody mają różne właściwości. Na przeziębienie dobry jest miód lipowy. Nawet trochę smakuje jak leki. Jest tyle rodzajów miodu, że nie mieści się w głowie.
O wysokiej wartości odżywczej miodu decydują znajdujące się w nim enzymy. Enzymy te są produkowane przez gruczoły ślinowe owadów.
Miód na też nadtlenek wodoru działający bakteriobójczo na szkodliwe bakterie.
Enzymy to bardziej właściwości prozdrowotne.
Wysoka wartość odżywcza miodu jest dzięki zawartym w nim cukrom – glukozie i fruktozie.
Nie jest prawdą, że cukry to samo zło. Człowiek potrzebuje cukrów do poprawnego funkcjonowania, szczególnie tych występujących naturalnie – w owocach, miodzie, ziarnach.
Słodziki to substancje sztuczne i nie wiadomo, jakie dają efekty po latach, stosowane regularnie.