Co się dzieje z dziećmi, które trafiają do tzw. Okna Życia?
Gdzie trafiają dzieci, które są zostawione przez matkę w Oknie Życia? Trafiają do rodzin zastępczych? Czy wychowują je zakonnice? (to drugie powinno być zakazane).
8 Odpowiedzi
Zazwyczaj trafiają do domów dziecka (także tych świeckich). Potem do rodzin zastępczych lub nie. Polecam książkę „Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?”
Najpierw chyba do ośrodka opiekuńczego.. ? tak mi się wydaje wtedy decyzja ze do domu dziecka.
Najpierw dzieci przechodzą kompleksowe badania, aby sprawdzić ich stan zdrowia. Następnie trafia do pogotowia rodzinnego, tam czekają go procedury dotyczące nadania dziecku tożsamości. Potem trafiają do domów dziecka. Zazwyczaj tak małe dzieci bardzo szybko znajdują swoje nowe rodziny.
W Polsce adopcja nie jest bardzo rozpowszechniona, ale na przykład w krajach bałkańskich: Bułgaria, Grecja adopcje zdarzają się bardzo często. Ogromna szkoda tych małych istotek, miejmy nadzieję, że większość z nich znajdzie dobry dom, albo chociaż nie wpadnie w poważne problemy, jak często dzieje się z dziećmi z domu dziecka.
Zakonnice spożywają ich dusze jako przystawka do śniadania lub kolacji.
wiele z nich zostaje sprzedane za ogromna kase za granice niestety
Okno życia to symbol ciemnoty naszego kraju. I symbol indoktrynacji religijnej, jaką wszyscy przechodzą w szkołach.
Jeśli dziecko trafi do Okna Życia to pierwsze, co robią zakonnice to wzywają policję. Funkcjonariusz zabierają dziecko do szpitala na badania. Stamtąd po badaniach i ewentualnym leczeniu dziecko trafia do ośrodka adopcyjnego. Tam ma wyrabiane dokumenty, m.in. akt urodzenia. W tym czasie policja stara się dokonać tzw. czynności identyfikacyjne. Między innymi sprawdzają, czy dziecko nie zostało na przykład porwane i zostawione w Oknie Życia. Policja na te czynności ma dwa miesiące. Rodzice dziecka mogą w każdej chwili zgłosić się i odebrać dziecko (często matki w szoku poporodowym zostawiają dziecko, a później zmieniają zdanie). Policja w ogóle nie szuka rodziny dziecka. Inaczej Okno Życia nie miałoby prawa bytu. Chodzi o anonimowość i bezpieczne oddanie dziecka. Po tych dwóch miesiącach ośrodek adopcyjny składa pismo do sądu o ustanowienie opieki prawnej nad dzieckiem. Dopiero wtedy jest możliwość jego adopcji i dziecko trafia do nowej rodziny, która go wyczekiwała.