Czy marketing i zarządzanie to trudne studia?
Czy marketing i zarządzanie to trudne studia? Czy ktoś z was studiował marketing i zarządzanie?
A jak z pracą po marketingu i zarządzaniu? Łatwo jest o pracę?
6 Odpowiedzi
Pojęcie „trudne” jest bardzo relatywne, bo dla jednego będzie trudna matma a dla drugiego polski. Ja studiowałam zarządzanie i nie wydaje mi się, żeby to były najtrudniejsze studia. Jest sporo ekonomii i skomplikowanych zagadnień, ale ja akurat to lubię.
Nie studiowałem tego, więc nie wiem czy to trudne studia. Ogólnie nie wydają mi się ciekawe, ale to tylko kwestia gustu, nic poza tym. Ale kojarzą mi się z pracą z ludźmi, zarządzaniem zespołem, byciem team liderem, a dla introwertyka to niezbyt dobre zajęcie.
Jeśli chodzi o pracę, to chyba powinno być z nią łatwo, bo jak się czyta te ogłoszenia na różnych portalach o pracę, to ciągle są właśnie z tym związane. Natomiast jak jest w rzeczywistości, ciężko mi powiedzieć.
Ja robiłem marketing i zarządzanie jako studia dodatkowe. Dla mnie to właśnie były studia dodatkowe. Nie są trudne i część rzeczy na tych studiach to kompletnie nieprzydatne ględzenie.
Marketing jak to marketing – prosty w zrozumieniu i bardzo przydatny jak myślisz o zakładaniu firmy albo o pracy dla różnych agencji zajmujących się reklamą i zyskiem firm. Ale ogólnie nie są to jakieś super trudne studia. Jak ja studiowałam filologię, to duzo moich znajomych było na marketingu. Ale niestety większość z nich po studiach miała dość duży problem żeby znaleźć fajna pracę.
Jeśli ktoś bardzo interesuje się tym zagadnieniem i to jego pasja to takie studia nie będą dla niego trudne. Na pewno znajdą się jakieś trudniejsze zajęcia, ale ogólnie to ciekawy kierunek studiów.
Co do pracy po tym kierunku – inteligentny i obrotny człowiek na pewno coś fajnego w tej dziedzinie sobie znajdzie.
W żadnym wypadku. Ta dziedzina po prostu wymaga umiejętności porozumienia z ludźmi, inteligencji emocjonalnej. I trzeba pamięciowo opanować pewne materiały. W marketingu wymagana jest też kreatywność.
Ale bez problemu przejdziesz przez takie studia, w przeciwieństwie np. do automatyki, inżynierii budowalnej, bioinżynierii itp.