Czy picie dużej ilości wody podnosi ciśnienie?
Czy picie dużej ilości wody podnosi ciśnienie? Czy pijąc wodę w nadmiarze można doprowadzić do nadciśnienia? Czy nadmiar wody może doprowadzić do tego, że podniesie się ciśnienie krwi?
5 Odpowiedzi
W przypadku spożywania dużej ilości soli może podnosić ciśnienie, ponieważ sól zatrzymuje wodę w organizmie. Samo w sobie picie wody nie podnosi ciśnienia.
Picie wody nie podnosi ciśnienia. Wręcz przeciwnie. Nawadnianie organizmu wodą pomaga utrzymać prawidłowe ciśnienie.
Gorzej jak pijesz słodzone napoje. Albo co gorsza napoje słodzone zawierające kofeinę. Wtedy to źle wpływa na ciśnienie oraz na ogólny stan organizmu.
Jeśli masz zdrowe nerki, picie wody nie powinno Ci podnosić ciśnienia. Picie wody jest zdrowe.
Woda z pewnością zwiększa efektywność naszego układu współczulnego ( tego odpowiedzialnego za przygotowanie organizmu na reakcje do walki lub ucieczki – zwiększa ciśnienie krwi oraz dodaje energii. Woda oddziałuje również na nasze naczynia krwionośne zatrzymując m. in. nadmierny wpływ krwi do kończyn.
Picie wody ma zatem wpływ na ciśnienie krwi.
Specjaliści zalecają picie od 2 do 3 litrów wody dziennie. Jej „przedawkowanie” jest teoretycznie możliwie (hiponatremia), znacznie łatwiej jest się jednak odwodnić.
Tak czy siak odwieczne „Czysta woda zdrowia doda” jest nadal żywe i jak najbardziej aktualne.
Tak. Ale nie prowadzi do nadciśnienia. Po prostu gdy jesteśmy odwodnieni, ciśnienie może spaść. A jak się nawodnimy, to wzrośnie od normalnego poziomu. Jak wypijemy za dużo, to nerki przetworzą i się wydali.
Dokładnie, jeśli wszystko działa w organizmie sprawnie, to woda ciśnienia nie podniesie.