Czy pokrzywa powoduje zaparcia?
Czy pokrzywa powoduje zaparcia? Czy wypicie pokrzywy ma jakiś wpływ na układ trawienny i wydalniczy? Czy może wywołać zaparcie, albo zadziałać w drugą stronę?
5 Odpowiedzi
Jak będziesz pić pokrzywę to właśnie nie będziesz mieć zaparć. Ale najlepiej w tym celu wypić pokrzywę na pusty żołądek. Tak 2-3 razy w tygodniu.
Pokrzywa bardzo dobrze działa na układ trawienny. Reguluje przemianę materii i ułatwia trawienie, więc na pewno zaparć nie będzie, to już prędzej w druga stronę zadziała;-) Picie naparu z pokrzywy pobudza wydzielanie soków żołądkowych co wpływa na przyspieszenie trawienia.
Pokrzywa również dobrze działa na drogi moczowe. Więc jeśli jest problem z pęcherzem, można się też napić wspomagająco. Albo profilaktycznie wypić raz na jakiś czas. Ale nie wolno pić za często, gdy nic nie dolega.
Nie, po pokrzywie nie będziesz mieć zaparć. Ona wręcz pomaga w tym, żeby tych zaparć nie było. Warto pić pokrzywę. Oczywiście w ilościach zalecanych przez producenta. Nigdy więcej.
Pokrzywa jest znana z wielu właściwości zdrowotnych, włączając w to działanie moczopędne i przeciwzapalne. Tradycyjnie używana jest do wspomagania trawienia i jako składnik detoksykujący.
Nie ma powszechnych doniesień, aby pokrzywa powodowała zaparcia; wręcz przeciwnie, jest czasami stosowana w celu wspomagania pracy jelit. Zawiera dużo błonnika, który jest znany z tego, że wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego.
Jednak każdy organizm jest inny i reakcje na pokrzywę mogą być różne. Jeśli po spożyciu pokrzywy wystąpiłyby zaparcia lub inne problemy trawienne, warto skonsultować się z lekarzem.
Warto też zastanowić się, czy coś innego nie spowodowało zaparcia.