Czy różnice kursowe są kosztem uzyskania przychodu?
Czy różnice kursowe można traktować jako koszt uzyskania przychodu? Czy też różnice kursowe nie są kosztem uzyskania przychodu?
4 Odpowiedzi
Chyba różnice kursowe nie są kosztem uzyskania przychodu, ale pewności tutaj nie mam w tej kwestii. Dlaczego miałyby być kosztem uzyskania przychodu?
W pewnych sytuacjach może być to uznany za koszt uzyskania przychodu, najlepiej skontaktuj się ze swoim księgowym w tym temacie I wszystko ci objaśni. Albo ze swoją księgową, zależy kogo tam masz, może masz całe duże biuro rachunkowe.
Ja tam się nie martwię takimi sprawami w mojej firmie i zostawiam to ekspertom. Mam wykupione od prawie 3 lat biuro rachunkowe w infakt. Reprezentują mnie przed ZUS, US, ja tylko dostarczam dokumenty kosztowe i wystawiam faktury.
Bardzo wygodna współpraca, wszystko odbywa się online.
Mam czasami faktury z zagranicy w innych walutach i nie ma z tym problemu. Sam też wystawiam faktury. Z tego co kojarzę, w kwestii kursu liczy się dzień, w którym dochodziło do transakcji (wystawienia faktury).
Tak jest w zasadzie najłatwiej. Zamiast samemu się uczyć księgowości od podstaw lepiej zostawić to doświadczonemu księgowemu, który załatwi to za Ciebie w 3 sekundy.