Czy tłuste mleko jest zdrowe?
Czy tłuste mleko jest zdrowe? Jakie mleko jest najzdrowsze? Ile procent tłuszczu ma najzdrowsze mleko? Jakie mleko najlepiej pić? Lepiej pić chude, czy tłuste?
6 Odpowiedzi
W umiarkowanych ilościach jak najbardziej. Tłuszcza pomagają przyswajać witaminy i minerały.
Nie powinno się eliminować całkowicie tłuszczów w diecie. Kluczowe jest, aby się ruszać. Ludzie chorują na serce i mają nadwagę, gdyż całe dnie siedzą. W pracy, w samochodzie, na spotkaniach. Trzeba się ruszać.
Organizacje zdrowotne zalecają ograniczenie spożycia nasyconych tłuszczów zawartych w pełnym mleku i tłustych produktach mlecznych, aby zmniejszyć ryzyko chorób serca.
Ale mleko tłuste będzie bogatsze w witaminę D wg niektórych badań.
Mleczne produkty zawierają również inne tłuszcze o potencjalnych korzyściach zdrowotnych oraz korzystne składniki odżywcze, które mogą zmniejszyć negatywne skutki spożycia nasyconych tłuszczów.
Jeśli dzieci wolą pełne mleko, można je wybrać, a jeśli waga jest problemem, warto rozważyć zmniejszenie kalorii w innych częściach diety rodziny.
Wszystkie rodzaje mleka, niezależnie od zawartości tłuszczu, mają te same niezbędne składniki odżywcze.
Ja osobiście robię tak, że czasem kupuję tłuste mleko, czasem chude.
Tak. Tłuste mleko jest bardzo zdrowe i warto je pić. Nie można za bardzo przesadzać z ilością i wtedy wyjdzie nam na zdrowie.
Najzdrowsze jest mleko prosto od krowy, niepasteryzowane. Wtedy ma bardzo dużo dobrych dla zdrowia bakterii. Mleko pasteryzowane już nie ma tak wielkiego efektu – czy będziesz pić tłuste, czy mniej tłuste, nie zrobi to większej różnicy.
Tłuste mleko może być zdrowe, pod warunkiem że jest spożywane z umiarem i stanowi część zrównoważonej diety.
Zawiera ono więcej kalorii i tłuszczów nasyconych niż mleko odtłuszczone, co może przyczynić się do przyrostu masy ciała i problemów z sercem, jeśli jest spożywane w nadmiarze.
Jednak zawiera też więcej witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, jak A, D, E i K. Dlatego wybór między mlekiem tłustym a odtłuszczonym powinien zależeć od indywidualnych potrzeb żywieniowych.