Czym grozi otyłość? Jakie mogą być skutki otyłości?
Czym grozi otyłość? Jakie mogą być skutki otyłości? Jak zapobiegać otyłości? Jakie są przyczyny otyłości? Jak leczyć otyłość? Jak radzić sobie z otyłością? Czy otyłość jest niebezpieczna? Ktoś z was ma nadwagę?
5 Odpowiedzi
Powiem Ci tyle – nie widziałem nigdy osoby otyłej w wieku 80 czy 90 lat. A osób szczupłych w tym wieku widziałem wiele. Jakie są skutki otyłości? Śmiertelne. Po prostu krócej żyjesz.
Otyłość prowadzi do miażdżycy, cukrzycy, chorób stawów, chorób serca. Serce u osób otyłych jest bez przerwy obciążone, więc będzie działać krócej, niż u szczupłej osoby. Stawy są bardzo obciążone cały czas, więc zaczną nawalać wcześniej.
Co do pierwszej odpowiedzi, ja widziałem nie tylko otyłą osobę, ale wręcz grubą i miała ponad 90 lat. To była moja prababcia. Także istnieją takie.
Tak jak markiewicz napisał/a, otyłość prowadzi do cukrzycy, miażdżycy, i innych tam wymienionych chorób. Dodatkowo może też przyczyniać się do raka, co ostatnio udało mi się gdzieś przeczytać.
Poza oczywiście chorobami, osoby otyłe mają trudniej np. latem, bo ciężej dbać im o higienę, jak mają większą nadwagę, to otyłość prowadzi też do odparzeń skóry (tam gdzie jest więcej fałd skóry i tłuszczu). Pojawiają się też trudności z wchodzeniem pod górę, po schodach itp., bo to jak wnoszenie dodatkowego obciążenia.
Mało tego jeśli ktoś jest naprawdę gruby, to niektóre urządzenia, które służą do diagnostyki medycznej mogą nie utrzymać takiego ciężaru. Zatem po prostu będzie stanowić to duży problem.
Żeby być szczupłym to należy przede wszystkim zdrowo się odżywiać, unikać cukru, alkoholu, który jest bardzo kaloryczny, a także mocno przetworzonej żywności, również produkty zbożowe wpływają na nadwagę. Należy także unikać napojów kolorowych itp. Dodatkowo trzeba być w ruchu, nie musi to być nie wiadomo jaki wysiłek fizyczny, ale ruch się przydaje, zwłaszcza jeśli ktoś pracuje. Chodzenie spać o odpowiedniej porze czyli 22:00 do np. 6:00 też pomaga w utrzymaniu odpowiedniej wagi.
Otyłość wyniszcza organizm w każdym możliwym aspekcie. Źle wpływa na układ krwionośny, układ nerwowy, kości, stawy, narządy. Z czasem pojawiają się problemy z sercem, cukrzyca, ogólnie żyje się znacznie krócej jeśli jest się długo otyłym.
Otyła osoba ma bardzo obciążony organizm, który cały czas musi pracować na najwyższych obrotach. To nigdy nie jest dla człowieka dobre. Dlatego dobrze jakby otyła osoba udała się do dietetyka, który ogarnie to wszystko i podpowie co najlepiej zrobić, żeby z tym walczyć i wrócić do zdrowej wagi.