Jak powstają muchy? Z czego powstają muchy?
Skąd się biorą muchy w domu? Co przyciąga muchy do człowieka? Jak powstają muchy? Skąd one się biorą? Jak się rozmnażają i gdzie?
3 Odpowiedzi
Muchy powstają w procesie zwanym metamorfozą. Jest to proces, w którym larwa (mała mucha) wykluwa się z jaja, a następnie przechodzi przez serię przeobrażeń lub zrzuca skórę, zanim stanie się dorosłą muchą.
Stadium larwy jest wtedy, gdy mucha rośnie najbardziej, a podczas tego etapu mucha będzie jeść dużo jedzenia, aby napędzić swój wzrost. PO czasie larwa tworzy poczwarkę.
Poczwarka to w zasadzie mucha w kokonie, a podczas tego etapu mucha nic nie je. Po prostu pozostaje wewnątrz kokonu, dopóki nie pojawi się jako dorosła mucha.
Jeśli chodzi o to, z czego zbudowane są muchy, to w większości składają się one z wody. W rzeczywistości ponad 60% wagi muchy to woda! Pozostała część ich wagi składa się z takich rzeczy jak tłuszcz, białko i węglowodany.
Podobnie jest u człowieka i innych istot żywych, jeśli chodzi o skład ciała.
Muchy powstają w procesie zwanym metamorfozą. Jest to proces, w którym larwa (mała mucha) wykluwa się z jaja, a następnie przechodzi przez serię zmian, aby stać się dorosłą muchą. Larwa najpierw przekształca się w poczwarkę i to właśnie podczas tego etapu mucha przechodzi najbardziej dramatyczną transformację. Poczwarka odrywa się od swojej starej skóry i wyłania się jako dorosła mucha.
Muchy składają się z dwóch części: głowy i tułowia. Głowa jest miejscem, gdzie znajdują się oczy, usta i antenki. Tułów to środkowa część ciała muchy, do której przymocowane są nogi i skrzydła.