Jak powstrzymać / zatrzymać mdłości / nudności w ciąży? Sposoby
Jak powstrzymać mdłości w ciąży? Jak można zatrzymać nudności w ciąży? Da się jakoś zapobiec mdłościom / nudnościom w ciąży? Znacie jakieś sposoby na mdłości / nudności w ciąży?
8 Odpowiedzi
Nie ma co zatrzymywać, no chyba że męczą Cię bardzo często i intensywnie. U mnie mdłości były bardzo delikatne, jak byłam w ciąży, nie stanowiły dla mnie dużego problemy. Ale to podobno zależy od organizmu.
Mnie lekarz poradził, aby rano jadła ananasa albo piłam sok z ananasa i bardzo pomagało mi na mdłości w ciąży i na wymiotowanie.
Tylko najlepiej, żeby był lekko schłodzony – wtedy podobno lepiej działa, a i lepiej smakuje. Na szczęście piłam / jadłam latem, więc nie był to dla mnie problem.
Jeśli ktoś wam mówił bzdury, że ananas może wywołać poronienie – nie przejmujcie się tym. Dużo zabobonów krąży, szczególnie wśród ludzi bez edukacji.
Gazowana woda z cytryną (ale nie coca cola, ona ma bombę cukrową i kofeinę i szkodzicie dziecku). Gazowane może wywoływać wzdęcia – tak się mówi – ale jak będziecie piły trochę, małymi łyczkami, lekko schłodzone, to pomaga. Tylko pamiętajcie dodać cytrynę. Ja dodawałam czasem tyle, aż mnie krzywiło.
I pomagało, łagodziło nudności i wymioty praktycznie powstrzymywało. Tak ze 3-4 razy dziennie parę łyczków brałam.
Moja księgowa ostatnio była w ciąży i też miała ten problem 🙂 Byłem u niej akurat i nagle pobiegła do łazienki i potem mi wyjaśniła, że ma nudności i wymioty bo jest w ciąży. Przekichane, dobrze że kobiety są w ciąży, a nie mężczyźni 🙂
Na nudności i wymioty w ciąży bardzo dobry jest też ruch – sprawdziło się w moim przypadku. Dopiero w drugiej ciąży, jak nosiłam synka, to znajoma mi doradziła i rzeczywiście pomaga. Nawet poza ciążą, jak czasem robi się niedobrze, to trochę ruch pomaga. To dlatego, że ruch wzmaga metabolizm. I ogólnie wzmacnia organizm, układ odpornościowy. Warto się ruszać. Biegać, jeździć rowerem, na łyżworolkach, grać w badmintona.
W moim przypadku żadne metody nie pomagały i jak musiałam wymiotować, to po prostu wymiotowałam. Można się do tego przyzwyczaić. I to nie trwa całą ciążę, u mnie głównie na początku to się działo.
Mnie pomagała chłodna woda zmineralizowana z cytryną. Były to akurat ciepłe dni i nie było mi zimno jak się napiłam.
Można też po prostu napić się mięty albo rumianku.
Aby złagodzić mdłości w ciąży, można zastosować kilka sprawdzonych metod:
1. Spożywaj małe, częste posiłki zamiast trzech dużych.
2. Unikaj wyzwalaczy mdłości, takich jak silne zapachy czy tłuste jedzenie.
3. Nie kładź się zaraz po jedzeniu.
4. Planuj małe przekąski w ciągu dnia, aby utrzymać stały poziom cukru we krwi.
5. Dodaj do swojej diety imbir, który ma właściwości przeciwwymiotne.
6. Rozważ suplementację witaminą B6, która może pomóc w łagodzeniu mdłości.
7. Pij dużo wody oraz herbat ziołowych, takich jak rumianek, mięta lub imbirowa.
Jeśli mdłości są bardzo silne, skonsultuj się z lekarzem, który może zalecić leki przeciwwymiotne bezpieczne w ciąży. Pamiętaj, aby monitorować swoje nawodnienie i zgłaszać objawy odwodnienia lekarzowi.