Jak znaleźć pracę w Polsce po powrocie z Anglii?
Na pewno niejeden lub niejedna z was jest osobą, która wróciła do Polski z Anglii po jakimś czasie pobytu tam. Jak znaleźć pracę w Polsce po powrocie z Anglii? Gdzie pracujecie? Jak zacząć szukać pracy?
7 Odpowiedzi
Moi znajomi wrócili z Anglii do Polski i nie są zadowoleni z tej decyzji. Ciężko im o znalezienie równie dobrze płatnej pracy. Mówili też o problemach wynikających z niemożności uczęszczania na rozmowy rekrutacyjne podczas podejmowania pracy w UK, dlatego mówili, że potrzebowali dużej ilości oszczędności na czas poszukiwania pracy. Mój znajomy od razu znalazł pracę na produkcji, ale jego żona miała już z tym spory problem.
Wszystko zależy od tego, gdzie pracowałaś. Jeśli był to sektor usług, czy IT, nie powinno być większego problemu. W Polsce poszukiwani są doświadczeni pracownicy właśnie z tych branż.
Wszystko zależy od tego, gdzie wracasz- w jaki region, czy to miasto czy wieś. Zorientuj się przed powrotem jak wygląda rynek pracy w miejscu, w którym chcesz zamieszkać i potem podejmij decyzję czy warto. Na pewno trzeba mieć oszczędności na minimum dwa miesiące, tak w celu zabezpieczenia- lepiej, żeby były i ich nie wydać, niż nie mieć i żyć jak pustelnik.
Zależy w jakiej branży szukacie i w jakim mieście. Jeśli chcecie znaleźć coś ciekawego w Warszawie to mogę polecić poczytanie lokalnych gazet, tam też są ogłoszenia o pracę.
Ważne jest, aby skorzystać z pobytu w Anglii i dobrze nauczyć się angielskiego. Potrzebni są w Polsce ludzie znający angielski w różnych branżach.
Jedynym rozsądnym sposobem jest po prostu przejrzenie ogłoszeń z ofertami pracy. Chyba, że masz znajomych, którzy załatwią Ci pracę.
Jeśli to ma być jakaś prosta, fizyczna praca, to agencje pracy również mają dużo takich ofert.
Jeśli masz jakieś specjalne umiejętności, które mogą Cię uczynić atrakcyjnym na rynku pracy, załóż konto na Linkedin.
Powrót z Anglii do Polski i szukanie pracy może być trudne, ale z odpowiednim podejściem i planem można znaleźć pracę, która odpowiada Twoim oczekiwaniom. Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w poszukiwaniach:
1. Zaktualizuj swoje CV i list motywacyjny. Upewnij się, że Twoje dokumenty są dostosowane do polskiego rynku pracy, a także uwzględniają Twoje doświadczenie zdobyte za granicą. Warto również przetłumaczyć je na język polski.
2. Skorzystaj z internetowych portali pracy, takich jak Pracuj.pl, Indeed czy GoldenLine. Możesz tam znaleźć oferty pracy w Twoim regionie, a także zaaplikować online.
3. Wykorzystaj swoje kontakty i sieć społecznościową. Powiadom swoją rodzinę, znajomych i byłych kolegów z pracy o swoim powrocie i zapytaj, czy wiedzą o jakiejś interesującej ofercie pracy.
4. Odwiedź lokalne agencje pracy tymczasowej. Mogą one pomóc Ci w znalezieniu tymczasowej pracy, która może przekształcić się w dłuższą współpracę z pracodawcą.
5. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną. Przeczytaj dokładnie ofertę pracy, aby wiedzieć, czego oczekuje od kandydata pracodawca. Przygotuj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i zastanów się, jakie pytania chcesz zadać pracodawcy.
6. Nie rezygnuj z nauki języka angielskiego. Język angielski jest bardzo wartościowy na rynku pracy, więc warto kontynuować naukę i podnosić swoje kwalifikacje.
Pamiętaj, że znalezienie pracy może zająć trochę czasu, ale nie poddawaj się i bądź wytrwały w swoich poszukiwaniach.