Jak zwracać się do teściowej? Jak synowa powinna się zwracać?
Jak powinna się zwracać synowa do teściowej? Jak mówić do teściowej? Mamo? Proszę Pani? Jak wy mówicie? Czy do teściowej mówi się mamo?
3 Odpowiedzi
Oj to zawsze taki krępujący temat. Uważam, że warto o nim otwarcie rozmawiać. Często jest tak, że mówi się bezosobowo, ale to takie niekomfortowe. Ja przez pierwsze kilka miesięcy tak robiłam, bo jakoś nie mogłam się przełamać, żeby mówić inaczej i ta sprawa była jakaś taka niewyjaśniona.
Ja lubię swoją teściową, ale nie chciałam mówić do niej mamo, bo matkę ma się jedną, to było dla mnie takie dziwne. Znam kobietę od kilku lat i mam mówić do niej mamo. No jakoś nie. Po pewnym czasie zapytałam teściową jak do niej mówić. Dała mi wolną wolę czy „mamo” czy po imieniu. To było takie ufff po tej rozmowie. Teraz mówię do moich teściów po imieniu i już.
Uważam, że to bardzo indywidualna sprawa i każdy musi sobie to przegadać. Moi rodzice zaraz po ślubie powiedzieli do mojego męża, żeby byli po imieniu, bo oni tak lubią i będzie to dla nich komfortowe. Ale rozumiem też, że czasem ktoś ma dużo starszych teściów i różnie to bywa. Moja koleżanka np. ma słabe kontakty i nadal jest na etapie „Pani”.
Niech podaje obiad. Niech mi powie jak się dziś czuje. Niech usiądzie. Niech weźmie wnuka na ręce 😀
Ja mówię do teściowej „mamo”, nawet się o to nie pytałem tylko zacząłem tak z czasem mówić po ślubie i tak zostało.
Ale jak patrzę na to z perspektywy czasu, to najlepiej po prostu zapytać, jak się zwracać.
U mnie nie mówi się „mamo” czy „tato” do teściów. Po prostu mówimy sobie na „ty”. Na tym się sprawa kończy. Nie ma u nas takiej tradycji, by mówić do teściów „mamo” czy „tato”.