Po jakim czasie działa ibuprom / ibuprofen?
Ile czasu mija, zanim zacznie działać ibuprom? Po jakim czasie działa ibuprofen? Jak bierzecie coś na ból, to bierzecie ibuprom, apap czy inne leki? Co najszybciej działa?
9 Odpowiedzi
Ibuprofen osiąga największe stężenie w organizmie po około 1–2 godzin po podaniu doustnym, z kolei w ciągu doby (czyli w ciągu 24 godzin) cała dawka, którą przyjęliście, ulega wydaleniu z organizmu.
Maksymalne stężenie substancji czynnej ibuprofenu następuje po około 90 minutach od zażycia doustnego. Szybciej zadziała w postaci dożylnej – tutaj działanie odczujemy juz po kilu minutach.
Lepiej powinno się poczuć po około 40 minutach, ale maksymalny efekt działania ibuprofenu występuje do dwóch godzin po zażyciu i utrzymuje się przez kilka godzin.
Ja już zaczynam się lepiej czuć po około 15-20 minutach. Ale tylko wtedy, gdy pomaga – nie zawsze pomaga. To chyba zależy od rodzaju i przyczyny bólu. Ale przeważnie pomaga.
Gdy ja biorę Ibuprom lub coś innego z ibuprofenem na przykład na ból głowy, to przechodzi mi już po około pół godziny.
Czasami głowa może boleć od zwykłego odwodnienia już po wypiciu szklanki wody może wam lekko przejść. I mylnie jest to interpretowane że tak szybko tabletka zadziałała.
Kiedy mnie boli głowa i wezmę tabletkę z ibuprofenem to zaczyna działać po około 40 minutach. Dopiero po tym czasie czuję, że ból zaczyna przechodzić. Całkowita wolność od bólu następuje po około godzinie od połknięcia tabletki.
U mnie też Ibuprom zaczyna działać po około 35-40 minutach. Jak mnie bardzo mocno boli głowa to do momentu zadziałania tabletek nie ma mnie, leżę i czekam, aż przestanie boleć.
Wczoraj wzięłam o 14 podczas obiadu ze względu na ból głowy i o 14.30 już głowa mnie nie bolała.
Ibuprofen zaczyna działać już po około 30 minutach po podaniu, ale maksymalny efekt występuje po 1 do 2 godzinach. Jest to niesteroidowy lek przeciwzapalny, który stosowany jest w leczeniu bólu, gorączki oraz objawów przeziębienia i grypy.
Lek działa poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn, które są odpowiedzialne za pobudzanie receptorów bólowych, wywoływanie stanu zapalnego oraz powodowanie obrzęku i gorączki.
Dostępny jest w różnych formach, m.in. w postaci tabletek, kapsułek, syropów czy zawiesin.
Dawkowanie ibuprofenu zależy od wagi i wieku pacjenta, a jego stosowanie jest przeciwwskazane w przypadku chorób wrzodowych, chorób zapalnych jelit, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń krwawienia oraz w ciąży. Lek powinien być stosowany krótkotrwale.