Trwałość korb Hollowtech II w moim rowerze typu MTB
Poważnie rozważam zmianę korby Alivio z suportem Octalink na korbę DEORE FC-M612 40/30/22 HII (+ przerzutka).
Jednak obawiam się odnośnie trwałości nowej korby.
Tym rowerem jeżdżę w naprawdę ciężkich warunkach (błogo, strome podjazdy w lesie) i mam obawy, że uszczelnienie może nie wytrzymać.
Obecne Alivio jest już tak zużyte i stare, że nie jestem w stanie określić wieku.
Obraca się lżej niż roczna Tiagra 4700 w moim drugim rowerze (kolarce).
Moje pytanie brzmi – czy ktoś z własnego doświadczenia może potwierdzić, że suport HII będzie lepszy i nie trzeba będzie czyścić go za każdym razem po przejechaniu kilkaset kilometrów, czy mimo wszystko powinienem poszukać systemu z łożyskami zamkniętymi (toczne, poprzeczne typu RS)?
5 Odpowiedzi
Najłatwiej będzie chyba znalezienie systemu z łożyskami zamkniętymi, jeśli mówisz, że używasz roweru w tak terenowych warunkach. Jeśli chcesz spróbować z DEORE FC-M612 40/30/22 HII to zobacz, czy to będzie pasowało.
Wszystkie systemy mają swoje plusy i minusy. Trwałość jest podobna, wiadomo że jak masz większy budżet to będziesz mieć lepszy system.
Lepiej poszukaj systemu z łożyskami zamkniętymi, to będzie lepsze rozwiązanie.
A po co szukać, co za problem wyczyścić raz na jakiś czas. Dobrze się jeździ.
Trwałość korb Hollowtech II w rowerze typu MTB zależy od wielu czynników, takich jak intensywność użytkowania, warunki jazdy, a także regularność konserwacji. Hollowtech II to technologia Shimano, która jest ceniona za swoją wytrzymałość i lekkość.
Podczas normalnej, codziennej jazdy, korby te mogą wytrzymać wiele lat. Jednak szacowany czas ich użytkowania może się skrócić, jeśli często jeździsz w trudnych warunkach terenowych lub jeśli nie wykonujesz regularnej konserwacji i wymiany lożysk.