Z czego powstaje miód spadziowy?
Z czego powstaje miód spadziowy? Jak powstaje miód spadziowy? Z czego pszczoły wytwarzają miód spadziowy? Z jakich roślin? Podobno to jeden z najzdrowszych miodów.
4 Odpowiedzi
Miód spadziowy dzielimy na dwa rodzaje: miód spadziowy z drzew iglastych i liściastych. Miód spadziowy iglasty zawiera posmak igieł, pochodzi najczęściej ze świerków, jodeł, sosen czy modrzewiów. Liściasty ma mocny aromat żywicy i najczęściej do jego wytworzenia używa się lipy, brzozy, dębu, klonu, wierzby i głogu.
Miód taki powstaje ze spadzi, czyli z soku drzew, który został przetworzony przez owady. Dla porównania miód nektarowy powstaje z nektaru kwiatów.
Miód spadziowy powstaje ze spadzi. Spadź to sok z drzew. Producentem tego soku są owady typu mszyce, czerwce i pluskwiaki równoskrzydłe. Wysysają one z liści i młodych pędów soki. Sok ten jest bogaty w cukry, a pasożyty te go w pełni nie przyswajają. I w ten sposób korzystają pszczoły, a potem ludzie 🙂
Miód spadziowy powstaje z cukrowych wydzielin mszyc i innych owadów, które żywią się sokami roślin. Owady te wydzielają spadź, która wysycha w postaci lepkiej substancji, a pszczoły zbierają ją, aby wytworzyć miód.
Miód spadziowy powstaje z cukrowych wydzielin owadów wysysających soki z roślin, takich jak mszyce i skalniaki. Owady te żywią się sokami roślin, a produkowana przez nie spadź jest produktem ubocznym tego żerowania. Spadź jest zbierana przez pszczoły i zamieniana w miód. Miód spadziowy jest zazwyczaj ciemniejszy i bardziej intensywny w smaku niż inne rodzaje miodu.