Jak leczyć zatoki w domu? Jak wyleczyć zatoki? Jakie leki?
Jak domowymi sposobami leczyć zatoki? Jak wyleczyć zatoki w domu? Mam problem z zatokami, ale obecnie w dobie epidemii wolę nie szlajać się po lekarzach. Już kiedyś miałam problem z zatokami i coś tam brałam i coś tam wpryskiwałam, ale nie pamiętam co i nie pamiętam, czy to było na receptę.
7 Odpowiedzi
Też mam spory problem z zatokami. Mi zawsze pomaga tzw. parówka, czyli gorąca woda do miski, do tego sól i ręcznik na głowę. Siedzimy pod takim czymś około 15 minut, a wszystko pięknie nam spływa z nosa. Od razu lżej jak człowiek sobie o takim czymś pomyśli.
Na problemy z zatokami najlepiej skontaktować się z lekarzem, bo jeśli przyczyną jest infekcja wirusowa lub bakteryjna, może być konieczne leczenie farmakologiczne, a wszystkie domowe spoosby doprowadzą do przewlekłych problemów.
Też uważam, że najlepiej skonsultować się z lekarzem. Parówki to dobry pomysł, ale na pewno jest to doraźna pomoc w problemie.
Sól fizjologiczna jest zazwyczaj dobrym pomysłem na zatoki. Inhalacje niekoniecznie, bo nie pozwalają się odetkać i mogą powodować, że się jeszcze bardziej zapycha te kanały. Polecam sie zgłosić do jakiegoś naturopaty.
Moja koleżanka w przypadku problemów z zatokami robi sobie na nie ciepłe okłady. Nagrzewa sól jodowo-bromową i zawija ją w jakąś gazę i przykłada tam, gdzie najbardziej boli. Przynosi to jej ulgę.
Polopiryna, wyleżeć się, wypocić. To pewnie jakaś infekcja, trzeba wypocząć, zdrowo jeść, pić ciepłe rzeczy.
Aby pomóc złagodzić objawy zapalenia zatok, możesz sobie pomóc na następujące sposoby:
- Biorąc leki przeciwbólowe bez recepty, takie jak apap, polopiryna, lub ibuprofen, aby pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny.
- Zastosowanie ciepłego kompresu na twarz kilka razy dziennie, co może pomóc zmniejszyć ból i obrzęk.
- Używanie nawilżacza powietrza, aby dodać wilgoci do powietrza, co może pomóc rozrzedzić śluz i ułatwić jego spływanie. Lub po prostu posiadanie dużo roślin w domu, co jest jeszcze lepszym rozwiązaniem dla Ciebie, twojej rodziny i dla środowiska.
- Picie dużej ilości płynów, aby pomóc rozrzedzić śluz i zapobiec odwodnieniu.
- Unikanie czynników drażniących, takich jak dym i pyłki – warto mieć oczyszczacz powietrza, rośliny domowe też oczyszczają powietrze.
- Regularne oczyszczanie nosa za pomocą płukania solą fizjologiczną, co może pomóc wypłukać śluz i substancje drażniące.