Czy energia geotermalna jest odnawialna?
Czy energia geotermalna jest odnawialna? Czy energię geotermalną zaliczamy do energii odnawialnej? Jaka jest definicja energii geotermalnej? Jak wygląda energia geotermalna w Polsce?
5 Odpowiedzi
Tak, energia geotermalna jest odnawialnym źródłem energii. Energia geotermalna to energia odnawialna. Odnawia się, nie są na stałe zużywane jakieś zasoby, tak jak jest to przy spalaniu węgla, oleju opałowego, drewna czy gazu.
Energia geotermalna to energia odnawialna, tak samo jak fotowoltaika czy energia wiatrowa. Lub energia z elektrowni wodnych.
Zimą u nas tak kopcą, że jak się nie ma oczyszczacza powietrza w domu, to ból głowy gwarantowany. W Polsce jest poważny problem ze spalaniem węgla i małą ilością energii odnawialnej. Energia geotermalna to jak najbardziej energia odnawialna.
Tak, energia geotermalna jest odnawialna. W przeciwieństwie do paliw kopalnych, które są ograniczone, energia geotermalna pochodzi z ciepła Ziemi, które jest procesem ciągłym. Elektrownie geotermalne wykorzystują to ciepło do wytwarzania energii elektrycznej i tak długo jak Ziemia będzie produkować ciepło, energia geotermalna będzie dostępna.
Tak, energia geotermalna jest odnawialna. Trwa debata na temat tego, czy sklasyfikować energię geotermalną jako odnawialną czy nieodnawialną, ale ostatecznie sprowadza się to do definicji energii odnawialnej.
Ogólnie rzecz biorąc, energia odnawialna jest definiowana jako energia pochodząca ze źródła, które nie jest wyczerpane po wykorzystaniu. Zgodnie z tą definicją, energia geotermalna jest odnawialna, ponieważ źródło ciepła (gorące wnętrze Ziemi) nie ulega wyczerpaniu po wykorzystaniu.