Czy bierzecie znieczulenie u dentysty? Czy warto stosować?
Czy bierzecie znieczulenie u dentysty? Czy warto stosować znieczulenie u dentysty? Czy warto brać znieczulenie u dentysty? Czy znieczulenie u dentysty jest szkodliwe?
8 Odpowiedzi
Kiedyś nie brałem i moje wizyty u dentysty to był istny koszmar. Wtedy nie byłem pełnoletni i oczywiście moi rodzice nie godzili się na znieczulenie. Teraz nie dam sobie zrobić zębów bez znieczulenia.
Znieczulenie może być szkodliwe jeśli ktoś jest uczulony na jakiś jego składnik. Posiada też skutki uboczne, ale to już zależy od rodzaju podanego znieczulenia, bo są różne.
Warto zauważyć, że jak chodzi się prywatnie, to za znieczulenie się dopłaca.
Mam to szczęście, że mam mocne i zdrowe zęby, więc mam tylko jedną plombę. Ale brałam do zrobienia tego zęba znieczulenie. Nie ma po co się męczyć.
Każde znieczulenie może wywołać jakiś efekt niepożądany. Z tym zawsze należy się liczyć, ale nadal zależy to oczywiście od tego, co to za znieczulenie. Przy czym ja zawsze biorę, nie chcę się męczyć u dentysty, bo nie widzę powodu by się umartwiać.
Tak, bez znieczulenia lepiej żeby do mnie dentysta nie podchodził. Nie lubię wizyt u dentysty, bo prostu mam strasznie wrażliwe zęby.
Ja ostatnio miałem drobne naprawianie zęba, ale praktycznie nie bolało i nie brałem znieczulenia.
Ja raz biorę, raz nie biorę – to zależy. Dentysta będzie Cię co chwilę pytać, czy boli, jeśli nie weźmiesz znieczulenia. Mnie na początku nie bolało, ale pani stomatolog zobaczyła, że zaczyna mnie boleć i ostatecznie podaliśmy znieczulenie.
Znieczulenie nie jest szkodliwe dla organizmu, gdy jest podawane rzadko (raz na kilka miesięcy lub lat). Gorzej by było, gdyby było podawane co kilka dni.
Mnie stomatolog zawsze pyta i gdy mam bolącego zęba, to biorę. Gdy nie, to najpierw próbuję bez.
Tak, warto stosować znieczulenie u dentysty. Znieczulenie pomaga zminimalizować ból i dyskomfort podczas różnych procedur stomatologicznych, takich jak wypełnianie próchnicy, ekstrakcja zęba czy leczenie kanałowe.
Dzięki znieczuleniu pacjent może czuć się bardziej komfortowo i spokojnie podczas zabiegu, co ułatwia także pracę dentysty.
Jednak wybór znieczulenia zależy od indywidualnej tolerancji bólu pacjenta i typu procedury, która ma być wykonana. Jeśli naprawdę coś jest bezbolesne, to szkoda płacić za znieczulenie.